Má smysl střídat mužské jako na běžícím pásu?

Má smysl střídat mužské jako na běžícím pásu?

Prvně to vypadalo na lásku vašeho života, po pár měsících se ale někde stala chyba a totální zamilovanost je v trapu a s ní i vámi zbožňovaní motýlci v břiše? Dříve než zamáváte vaší bývalé lásce na rozloučenou, vyplatí se vědět následující.


Nic netrvá věčně

Rozumějte ten koktejl, o který se postarají hormony. Ze začátku po sobě tak jaksi permanentně toužíte, chemie pracuje pro vás a vy byste se nejraději tiskli v náruči do skonání světa. Tento stav je zcela přirozený stejně jako ten, kdy tento omamný stav na poli lásky pomine. Ne, neznamená to, že jste se přestali mít rádi, prostě na vás čeká druhý pomyslný level vašeho soužití. A to ten, že chvilkovou zamilovanost vystřídá trvající láska.

Někdy se ale může stát, že jakmile dozní hormony a vy procitnete do reality, tak zjistíte, že tam kromě sexuálního náboje nic víc nezůstalo. Tato situace k rozchodu samozřejmě vést může, proč totiž být s někým jenom proto, že kromě sexu spolu žít spořádaně na hromádce jaksi nemůžete.

 

Období určené jasné lásce….

Máte-li se rádi i ve fázi, kdy jsou růžové brýle zamilovanosti už dávno fuč, neřešte a nehledejte jinde ten adrenalin, pocit vzrušení a kdoví co ještě. Po čase tyto líbivé projevy, ať nám to líbí či ne, prostě vyčpí. Naopak dostanete do vínku  důvěru a základ pro bytelný vztah.

„Když jsem byla mladá, neustále jsem hledala muže, se kterým by období sladké poblázněnosti trvalo snad věčně. A víte, jaký byl výsledek? Vždycky jsem po třech měsících zůstala sama jako kůl v plotě. Protože jsem prostě chtěla něco, co jak dnes vím, bylo a je absolutně nereálné. Nyní žiji pět letech s Pavlem a neměnila bych. To vzrušení opravdu není v životě tak důležité, jako jsou ty ostatní pocity,“ vysvětluje již láskou i rozchody ponaučená Lada (33).

 

Nemá smysl házet za hlavu stabilní vztah jen kvůli nové známosti

Jasně, je vám s ním božsky, jenomže po letech budete ať už s Petrem, nebo Davidem, zase tam, kde jste teď s drahým. Zkuste nad tím pouvažovat, co všechno byste dali všanc kvůli pár vášnivým nocím. Stojí vám to vážně za to?