Připravte svoje nožky do odhalených bot

Připravte svoje nožky do odhalených bot

Období sandálu a žabek je po několika měsících zase zpátky. Ani nejkrásnější boty vám však nezajistí, že vaše nohy budou vypadat zdravě, a už vůbec ne, že zdravé opravdu budou. Končetiny patří mezi nejnamáhanější části těla. V důsledku vysokých teplot otékají a pokožka je velmi snadno zranitelná. V období horka je tudíž třeba věnovat jim speciální péči. Díky pár krokům budete mít nohy nejen v perfektní kondici, ale také se jimi budete moc oprávněně pyšnit


Nohy. Co o nich víme? Nohy bereme jako samozřejmost. Vlastně si ani neuvědomujeme, jak důležité pro nás jsou. Od první chvíle, co se na ně postavíme, přes první krůčky a zakopnutí, nás věrně nosí po celou dobu našeho života. Přesto na ně často zapomínáme a nevěnujeme jim tolik pozornosti, kterou by si zasloužily. Prinášíme vám pár rad a tipů, jak mýt nožky jako v bavlnce!

 

ROZPRASKANÉ PATY ŽÍZNÍ

Dalším nepříjemným zdravotním problémem v létě je popraskaná pokožka na patách či na prstech. Příčinou vzniku bývá v první řadě špatný pitný režim a nedostatečné prokrvování končetin. V létě byste měli denně vypít alespoň 3 litry vody. Čím větší horko je, tím větší přísun tekutin byste měli svému tělu dodat. Pocit žízně je vždy špatným signálem, který vysílá vaše tělo. Špatné prokrvování končetin lze ovlivnit promasírováním nohou, nejen chodidel, ale také lýtek. K tomu je vhodné používat hydratační krémy či chladící gely. Pokud vás trápí popraskaná kůže, buďte opatrní při užívání mýdla, které zpravidla pokožku spíše vysušuje. Při pohybu na slunci natírejte opalovacím krémem i celá chodidla a nárty.

 

Náš TIP: 
Změkčující krém Alpa Pedik s včelím voskem a vitamínem E zvláčňuje ztvrdlou pokožku chodidel a pomáhá její regeneraci. Včelí vosk vyživí a vyhladí pokožku, aniž by zanechal mastný film. Vitamín E zase urychlí regeneraci popraskaných pat, které dokáže zjemnit a zacelit. Alpa Pedik krém je určen pro každodenní péči o nohy a je možné ho použít i na ruce. Cena krému 33 Kč.

 

PEDIKÚRA JE ZÁKLAD

A kde začít? Přece od podlahy, tedy od chodidel. Dobrá pedikúra je základ. Můžeme mít sebehezčí sandálky,
ale nehezky upravené nohy celkový dojem dokážou akorát zkazit.  Během podzimu a zimy dostávají nohy pořádně zabrat. Celý den chodíme v uzavřených botách a v teplých ponožkách, takže kůže nemůže dýchat, snadněji se zapaří či popraská. Dobrý tip na to jak mít jemná a pěkná chodidla je domácí peeling.

 

Náš TIP:
Smíchejte mořskou sůl s olivovým olejem a naneste na chodidla, dobře promasírujte, smyjte a pak použijte opatrně pemzu, uvidíte, že nožky budou jako z alabastru. Zaručený je také peeling od Mark Srub.
Vyzkoušejte třeba Watermelon, se kterým si navodíte letní pohodu už ve sprše.
Nezapomeňte chodidla také namazat krémem, skvělá je klasická vazelína nebo kaštanový gel
(Ziaja Kaštanový gel na nohy).
Samozřejmostí jsou také pečlivě upravené nehty. 

DLOUHODOBÁ SLADKÁ DEPILACE

K tomu, aby nohy vypadaly skvěle, je dnes už depilace samozřejmostí. Pokud chloupky rostou častěji, žiletku vyměňte za vosk. Vyzkoušejte např. epilaci cukrovou pastou. Jedná se o jeden z nešetrnějších způsobů depilace, při které se chloupky vytrhnou i s kořínky. Depilace cukrovou pastou je méně bolestivá než ta klasická. Chloupky po ní také méně zarůstají a nohy vydrží hladké až 5 týdnů. Cukrová pasta je skvělou volbou, pokud jedete na delší dovolenou.

Pokud máte na nohou nehezké žilky, vyzkoušejte tzv. punčochy ve spreji.  Ty rafinovaně zakryjí drobné nedostatky pleti. Jsou ideální především v letním období, kdy je nošení klasických punčocháčů nepříjemné.

ŘEKNĚTE DOST CELULITIDĚ!

Jedním ze strašáků léta bývá pro ženy celulitida. Pokud s ní už máte tu čest, nemazlete se s ní, a co nejefektivněji vyprovoďte nevzhledné ďolíčky pryč. Celulitidy se sice jen tak nezbavíte, ale můžete ji zmírnit například vhodnou stravou. Nic není ale zadarmo. Nejlepší je aktivní pohyb, kterým lze zbytečné hromadění tuku v podkoží zmírnit. Během cvičení se odplavují toxiny a snižuje se tím množství nevzhledných dolíčků.

Náš TIP: Vyzkoušejte třeba nové cvičení JUMP BUNGEE! Objednávejte se na www.jumpbungeeworkout.cz


POHODLNÁ LETNÍ DÁMSKÁ OBUV

Spoustu problémů s dolními končetinami mají na svědomí nevhodné boty. Dlouhodobé nošení uzavřených bot na vysokém podpatku může mít za následek až deformaci nohou a nesnesitelné bolesti nejen chodidel,
ale i páteře a hlavy. V době volna by si měly i naše nohy odpočinout a vyvětrat. Pro relaxaci se nejlépe hodí letní sandály a pantofle s antistresovou podešví, která tlumí nárazy při chůzi. Také do práce se dají vybrat odlehčené letní modely lodiček s uzavřenou špičkou, ale se vzdušným perforováním.

 

Náš TIP: Vyberte si v kamenných prodejnách nebo na eshopu Deichmann.czNÁVRAT K PŘIROZENOSTI

O prázdninách máme na sebe více času, který můžeme trávit v přírodě. Využijme proto každou příležitost,
kdy se můžeme projít bez bot, vykoupat nohy v potoce, zacvičit si, protáhnout.  Za všechny tyto aktivity nám budou naše nohy vděčné.