MUDr. Pavel Knára – mariánskolázeňský pramen vědomostí

MUDr. Pavel Knára – mariánskolázeňský pramen vědomostí


Slavné lázně oděné přírodou Slavkovského lesa se mohou pochlubit nejen přírodními léčivými zdroji, ale také vynikajícími lékaři. Mezi nimi svou erudicí a mnohaletými zkušenostmi doslova září emeritní primář MUDr. Pavel Knára.

Lékař, jehož jméno je pokaždé zárukou cenných rad a názorů, se specializuje na interní lékařství, fyziatrii, léčebnou rehabilitaci a balneologii. Do Léčebných lázní Mariánských Lázní a.s. nastoupil MUDr. Pavel Knára jako lékař s dvěma atestacemi z vnitřního lékařství a z FBLR už v roce 1976. Postupně prošel několika různými funkcemi, až do pozice primáře 5* hotelu Nové Lázně. V současné době pracuje jako emeritní primář hotelu Nové Lázně.

Za dobu jeho praxe mu ordinací prošlo více než 40 000 pacientů z celého světa. Svoje profesionální zkušenosti a erudici v současnosti využívá též jako odborný lékařský poradce. Spolupracuje s řadou odborných společností, mimo jiné i s Českou lékařskou akademií.

Jeho přednášky jsou vyhledávanými zdroji nových či dávno pozapomenutých informací. Svědčí o tom jejich úctyhodný počet: 1 500! Přibývají však další, které se neomezují jen na přednášení v češtině, ale také v německém, ruském a anglickém jazyce. Opakovaně s nimi vystoupil v Německu, Rusku, v Irsku, Anglii, Kuvajtu, Kazachstánu, Maďarsku nebo v Litvě.

Přirozenou autoritu a milé vystupování MUDr. Pavla Knáry si oblíbila také média. S jeho podnětnými názory se mohli setkat diváci více než 30 televizí světa, např. na Discovery Chanel, ARD, SAT1, TV Ural a v dalších.

Vyhledávané jsou rovněž jeho publikace: Minerální vody v Mariánských Lázních, Jak jsem potkal lidi, Slavní návštěvníci Mariánských Lázní nebo kniha, na které se podílel jako spoluautor: Medicína přírodních a léčivých zdrojů

O tom, že MUDr. Pavel Knára je inspirativní zárukou odbornosti, vypovídají nakonec také mnohá ocenění: Zdravotník roku 2019 v Karlovarském kraji, Držitel stříbrné medaile Edwarda VII., Držitel ocenění asociace lázeňství a ČR za celoživotní přínos balneologii a viceprezident lékařské asociace Danubius Hotels Group v letech 2000–2015.

 

Více na www.ensanahotels.com.