Jarní úklid bez chemie

Jarní úklid bez chemie

Hygienicky čistý domov je snahou každé hospodyňky. Pomocníkem jsou proto pro ni nejrůznější chemické čistící prostředky, bělidla, leštidla a dezinfekce, které nejenže škodí nám a přírodě,
ale také zatěžují naši peněženku.


Jednoduchým řešením je sáhnout po osvědčených úklidových postupech našich babiček nebo naopak zvolit moderní vychytávky, které postačí samy o sobě bez nadbytečných detergentů.

Klasické úklidové prostředky často obsahují škodlivé látky, jako jsou fosfáty, ropné deriváty, chlor a mnohé další. Většina z nich má z dlouhodobého hlediska nepříznivý vliv na naše zdraví, protože můžou způsobovat alergie a kožní problémy. V 99 % případů je navíc složení těchto přípravků v přírodě nerozložitelné, což má negativní dopad na životní prostředí. Naštěstí to jde i jinak a ekologičtěji.

Na první setření

Stejně jako při velkém úklidu, tak při tom každodenním, je dobré začít prvotním setřením všech ploch. Tím se zbavíte drobných nečistot a pokud chceme mít domácnost i hygienicky čistou bez použití chemických preparátů, zvolte ocet smíchaný s vodou.  Čím víc špíny, tím zvýšíme množství octa. Pokud nechcete řešit ideální poměr obou složek, jednoznačně sáhněte po mikrohadříku Vileda Ultra Fresh. Ten si totiž vystačí jen za použití obyčejné vody! „Tenká mikrovlákna fyzicky perfektně přilnou k omývanému povrchu, kde zachytí nečistoty a více než 99 % bakterií a odstraní je pryč bez nutnosti použití chemikálií. Hadřík také obsahuje antibakteriální složku chlorid stříbrný, která zabraňuje růstu bakterií v hadříku a tím i vzniku nepříjemného zápachu,“ vysvětluje funkčnost Ing. Jiří Krechler, odborník značky Vileda.

Okna bez jediné šmouhy

S jarním úklidem přichází na řadu mytí oken. Pokud je toužíte mít bez jediné šmouhy, volte alkoholové čističe. Můžete si je sami doma namíchat z lihu, octa a vody (vše ve stejném poměru). Když se chcete vydat zcela ekologickou cestou, vynechte líh a na leštění použijte speciální hadřík. Hadříky volte z mikrovlákna, protože nepouští malé nitky, poradí si i s drobnými nečistotami a usnadňují leštění.

Pořádně od podlahy

Většina doma vyrobených čisticích prostředků se dá použít univerzálně na všechny povrchy, ale pozor, kromě podlah. Ocet i soda mohou na podlahový materiál působit agresivně a zanechat tak nenávratné poškození. Naštěstí, v dnešní době můžete své podlahy čistit obyčejnou vodou. Stačí si k tomu jen vybrat správný mop. Ultramax mop Microfibre 2v1 si díky dvěma druhům vláken poradí s jakoukoliv nečistotou. Mikroaktivní vlákna pohltí a setřou mastnotu i šmouhy a abrazivní vlákna lépe odstraní zaschlé nečistoty. Navíc tento úklidový pomocník zvládne odstranit až 99 % bakterií a virů* bez použití saponátů. Pro absolutní jistotu čisté domácnosti použijte parní mopy.  „Jejich největší výhodou je, že vás horká pára zbaví až 99,9 % bakterií, které na rozdíl od mopů z mikrovláken nejen odstraní, ale i zabije. Zvládne to přitom bez jakýchkoliv čisticích prostředků,“ doplňuje Ing. Jiří Krechler, odborník značky Vileda.

 

NÁŠ TIP:

Mikrohadříky Ultra Fresh 2+1 by neměly chybět v žádné domácnosti. Lze je použít suché k utírání prachu anebo navlhčené všude tam, kde budou potřeba. Nezanechávají šmouhy, chloupky ani nepoškrábou váš oblíbený kus nábytku. Díky obsaženým mikrovláknům dovedou z povrchu odstranit bakterie jen za pomocí vody. Tenká mikrovlákna totiž fyzicky perfektně přilnou k utírané ploše, kde zachytí nečistoty a více než 99 % bakterií, a to bez nutnosti použití čisticích prostředků. Hadříky navíc obsahují antibakteriální složku chlorid stříbrný, která zabraňuje růstu bakterií a tím i vzniku nelibé vůně. Pyšní se vysokou savostí a jistě potěší, že je můžete opakovaně prát v pračce – schnou 2x rychleji než bavlna.

Mikrohadříky Ultra Fresh 2+1 se staly vítězem v kategorii „Úklidové potřeby“ Volby spotřebitelů 2020.

 

Mikrohadříky Ultra Fresh 2+1 jsou k dostání od 59, 90 Kč.

 

Ultramat XL Turbo urychluje a zefektivňuje úklid všech typů tvrdých podlah. Speciální návlek mycí hlavice obsahuje 2 druhy vláken. Mikroaktivní vlákna pohltí a setřou mastnotu a šmouhy, abrazivní vlákna lépe uklidí i zaschlé nečistoty. Navíc obsažená mikrovlákna odstraní 99 % bakterií a virů* z vaší podlahy jen za pomocí vody! A protože je rozměr hlavice oproti standardnímu Ultramatu Turbo o 20 % větší, s úklidem podlahy budete dříve hotovi.

Ultramat XL hlavici můžete bez obav použít i v kombinaci s kbelíky Ultramax či Ultramat – jsou kompatibilní.

Plochý mop Utramat XL Turbo byl v kategorii „Mopy“ zvolen Volbou spotřebitelů 2020.

Plochý mop Utramat XL Turbo je k dostání od 1 249,90 Kč.

 

 

Více informací najdete na www.vileda.cz.

 

 

*Odstraňuje bakterie E.coli, zlatého stafylokoka a bovinní koronavirus z dřevěných podlah
a keramických dlaždic, testováno externí laboratoří.