Světlo na každém kroku

Světlo na každém kroku

V dnešní době není problém začlenit i do tak malé věci, jako je žárovka, pohybové senzory (PIR). Retlux nabízí hned několik produktů, které jsou vybaveny PIR senzory a tak reagují na pohyb v okolí.


 

LED žárovka s pohybovým senzorem

LED žárovka RLL 317 je vybavena PIR senzorem a je tak vhodná pro použití všude tam, kde je zapotřebí, aby se světlo automaticky rozsvěcovalo a zhasínalo. Takovými místy jsou např. chodby či sklepní prostory. Na první pohled obyčejnou žárovku dokáže zapojit každý. Šroubuje se do standardní patice E27 a není tak zapotřebí k její instalaci zvát odborníka – elektrikáře.

LED žárovka RLL 317 reaguje napohyb v úhlu 120° na vzdálenost až 8 metrů. Ihned po zaznamenání pohybu se žárovka rozsvítí intenzitou 750 lm při příkonu W (ekvivalent 57 2 u klasické žárovky) a barevností 3 000 K, tedy teplou bílou barvou. Životnost žárovky je více než 30 000 hodin a 15 000 spínacích cyklů. Nemalé náklady za energii ušetří LED žárovka RLL 317 díky úsporné LED technologii i díky tomu, že světlo svítí pouze v případě potřeby (pohybu v prostoru).

Maloobchodní cena LED žárovka RLL 317 je 199 Kč.

Noční LED světlo s pohybovým senzorem

Noční světlo Retlux RNL 105 je vybaveno pohybovým čidlem (PIR senzorem), fotodiodou a manuálním přepínačem. Rozsvěcí se při detekci pohybu, pouze když je tma a prodlužuje tím životnost baterií. Napájené je třemi bateriemi typu AAA.

Noční světlo RNL 105 je vhodné pro osvětlení chodeb, schodů a drobných místností jemným teplým bílým světlem.

Instalace svítidla je velmi jednoduchá díky samolepicí nerezové magnetické úchytce. Jako alternativu lze použít montáž pomocí vrutů.

Barva světla je teplá bílá o teplotě 3 000 K. Nastavení režimu světla se provádí pomocí manuálního přepínače On/Off/Auto. V poloze Auto se světlo samo zapíná při detekci pohybu, přičemž úhel detekce je 100° ve vzdálenosti do 3m.

Velmi nízký příkon 0,45 W zaručuje dlouhou vydrž baterií. 8 LED diod zajišťuje příjemně rozptýlené a tlumené světlo o svítivosti 20 lm, které je zároveň ostatečně intenzivní. Životnost nočního světla RNL 105 je 30 000 h.

Maloobchodní cena RNL 105 je 199 Kč.

 

 

 

 

zdroj: retlux.cz