Ponořte se do světa módy a ikonického prosecca

Ponořte se do světa módy a ikonického prosecca

Mionetto Prosecco spojilo síly s českou značkou PLOVE a představují plavky inspirované italskými bublinkami


Elegance, šarm letních dnů strávených u bazénu a láska k módě – spojení, které dokonale charakterizuje kolekci plavek designérky Pavlíny Miklasové pro italskou značku Mionetto Prosecco. Celkem tři modely představují nejen skvostný zážitek z konzumace Mionetta Prosecca s nepřekonatelným pocitem sladkého prázdninového života, ale i zosobnění rafinované elegance.

Pavlína Miklasová, designérka a majitelka značky PLOVE, se jako jedna z mála českých návrhářů věnuje ryze českým plavkám. Kolekce jsou hravé, definuje je experiment i přemýšlení, čím mohou být. A právě tento přístup odráží i novou kolekci plavek, která vznikla ve spolupráci s italskou značkou Mionetto: „Prosecco, léto a relax
u bazénu k sobě jednoduše patří. A právě tuto hravou atmosféru italského dolce vita jsem se pokusila přenést i na plavky,“
říká k nové kolekci Pavlína Miklasová, návrhářka a majitelka značky PLOVE.

Elegance ve třech jedinečných modelech

Nová kolekce plavek oslavuje ženskost, noblesu a krásu stejně jako Mionetto Prosecco. Představuje dokonalou harmonii léta, bublinek a italského šarmu.

Prvním modelem jsou jednodílné plavky s košíčky a jemnými kontrasty v odstínech italského slunce: „Jedná se o vůbec první typ plavek s košíčky, které jsem navrhla. Cílem bylo zvýraznit ženskou siluetu tak, aby se jejich nositelka cítila sebevědomě. Barevnost odkazuje nejen k odstínům slunečních paprsků, ale především k symbolice značky Mionetto, pro kterou je oranžová barva tolik typická. I proto jsem zvolila hned několik odstínů, které mezi sebou vytváří jemný kontrast,“ říká Pavlína Miklasová.

 

Nadčasový klenot

Druhým typem se staly celočerné plavky s rafinovanou oranžovou stuhou. „Model zdobí variabilní ramínka, která se váží kolem trupu i na ramenou a lehce evokují pomyslnou šerpu. Svou nositelku tak pomyslně objímá a zdobí. Tak trochu plavky, ve kterých se žena cítí jako klenot,“ doplňuje ke druhému modelu plavek návrhářka značky PLOVE a dodává: „Tento prvek také odráží vizuální styl Mionetta, konkrétně vychází z erbu, který zdobí specifické dynamické linie.“

 

Hravé a odvážné

Třetí plavky, bikiny, představují mladistvost a svůdnost. Vykrojené a odhalené linie zvou k nekončícím prázdninovým dobrodružstvím a pohodovým okamžikům u bazénu. „Tyto dvoudílné plavky dokonale odkazují k letním chvílím u vody s kamarádkami se skleničkou prosecca v ruce. Jeho oranžové linie a smyslná černá barva opět vystihují oblíbenou značku italského prosecca,“ dodává k modelům Pavlína Miklasová.

 

Ryze české plavky

PLOVE jako první na českém trhu používá ve svých kolekcích plavek regenerovaná nylonová vlákna Econyl® vyrobená z nylonového odpadu jako jsou rybářské sítě, zbytky látek, kobercové podlahy, průmyslové plasty
a další. Výjimkou není ani tato kolekce. Modely se šily v renomované české dílně na výrobu plavek a spodního prádla: „Ač se to nezdá, tak k ušití plavek je potřeba hned několik šicích strojů pro různé operace. Každý takový průmyslový stroj je poměrně drahý. Řekla bych ale, že nejdražší jsou zkušenosti lidí, kteří umí ty stroje ovládat. Zpracování elastických materiálů, ke kterým patří i plavkovina, je to dost specifické know-how,“ doplňuje k výrobě plavek návrhářka.

 

Lokální tvůrčí síla spojená s italským šarmem

Spolupráce značky Mionetto Prosecco s tuzemskými designéry a umělci je již tradicí, která odráží italskou lásku k životu, módě a proseccu. Minulý rok spojila síly se značkou SILKY GANG, designérky Martiny Karafiátové, která na hedvábný šátek přenesla příběh značky Mionetto. V roce 2022 vytvořila Lucie Kalousová exkluzivní sérii kabelek inspirovanou portfoliem Mionetta. Vůbec první spoluprací byla kolekce rafinovaného spodního prádla návrhářky Terezy Vu.

 „Mionetto Prosecco se s módou pojí celosvětově a tuto koncepci se snažíme podpořit i u nás, a to prostřednictvím spolupráce s českými designéry, kdy je našim cílem primárně podpora české tuzemské tvorby. Což je něco, díky čemu získává Mionetto nový rozměr a elegantní, sofistikovanou image. Těší mě, že letos můžeme spolupracovat právě s PLOVE, která je jednou z mála českých značek, jež se zaměřuje čistě na plavky. Ty jsou spojené s létem, sluncem a bezstarostným životem stejně jako značka Mionetto,“ uzavírá Marek Žižkovský, manažer značky Mionetto pro Českou republiku.

 

 

 

 

zdroj/foto: Mionetto