Masopustní koblihy

Masopustní koblihy
Obtížnost: střední | Porce: 20 | Čas: 120 minut

Ingredience

Suroviny na 20 koblih:
Hladká mouka   500 g
Cukr krupice   50 g
Máslo    50 g
Žloutky    4 ks
Droždí    30 g
Rum    50 ml
Mléko    250 ml
Olej na smažení   250 ml
Zavařenina   200 g
Sůl  
Kůra z jednoho citrónu
Moučkový cukr
   
 
POSTUP
Droždí rozdrobíme a smícháme v misce s cukrem, trochou mléka a lžící mouky. Takto připravený kvásek necháme v teple nakynout.

V míse utřeme máslo se zbytkem cukru do pěny, poté postupně přidáváme žloutky jeden po druhém. Pečlivě rozmícháme a přidáme vzešlý kvásek, citrónovou kůru, sůl, mouku a zbytek mléka. Vše pečlivě smícháme ve vláčné těsto, a necháme přikryté někde v teple cca 30 minut vykynout.

Na lehce pomoučněné pracovní ploše vykynulé těsto rozválíme, asi na centimetr silnou placku. Sklenkou naznačte kolečka těsně vedle sebe, abyste neměli moc odkrojků.

Na polovinu koleček naklademe lžičkou trochu zavařeniny. Druhou polovinu koleček dokrojíme až na desku a postupně je pokládáme na zavařeninu na vyznačená kolečka. Pečlivě okraje přitlačíme a ještě jednou vykrojíme skleničkou, okraje budou krásně spojené a hladké. Koblihy lehce poprášíme moukou a necháme ještě asi 15 minut kynout.

Nakynulé koblihy smažíme v rozpálené oleji do zlatova asi 5minut. Usmažené koblihy vyjmeme a položíme na ubrousek okapat

Posypeme moučkovým cukrem a můžeme podávat

TIP
- Zavařeniny nedáváme do koblih moc, aby nám při smažení neklesaly ke dnu.
- Na pocukrování koblih použijeme moučkový cukr smíchaný s vanilkovým.