Cupidův obláček s pusinkami

Cupidův obláček s pusinkami

 

Ingredience
250 ml smetany ke šlehání
lžíce moučkového cukru
lžička vanilkového extraktu
hrnek mražených mandlí
půl hrnku cukru

Na pusinky:
75 g bílků
100 g cukru krupice
špetka soli
lžíce citronové šťávy
lžíce bramborového škrobu

 

POSTUP

Do smetany přidejte lžíci moučkového cukru, vanilkový extrakt a vyšlehejte dotuha. Ve food processoru krátce rozdrťte zmrzlé maliny s cukrem a vmíchejte je zlehka do připravené šlehačky. Rozdělte do skleniček a před podáváním uchovejte v lednici. Každou porci pak dozdobte předem připravenými sněhovými pusinkami.

Připravit pusinky není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Pusťte se do nich klidně o den dřív, v uzavřené nádobě vám vydrží.

Šlehejte bílky 2 minuty při střední rychlosti, poté zvedněte otáčky a šlehejte další 3 minuty, přičemž postupně přisypávejte cukr. Po zapracování cukru šlehejte na plný výkon posledních 5 minut. Přisypejte škrob a stěrkou ho zlehka vmíchejte. Nakonec opět zlehka přidejte citronovou šťávu. Směs naplňte do cukrářského sáčku se špičkou. Na plech s pečícím papírem nastříkejte pusinky a vložte je do předem vyhřáté trouby (150 °C). Ihned po vložení stáhněte teplotu na 120 °C a sušte pusinky asi 45 minut. Troubu vypněte, ale neotvírejte. Pusinky v ní nechte do vychladnutí.

 

Zamilovaný tip:
Valentýnský Cupidův obláček si vychutnejte se sklenkou dobře vychlazeného Bohemia Sektu rosé demi sec, který bude k romantickému dezertu dokonale ladit svými tóny, vůní i jemnou chutí.