Cesta za úspěchem, jak přežít krušné začátky

Cesta za úspěchem, jak přežít krušné začátky

Rozhodla jste se, že se sebou něco uděláte, namotivovala jste se, začala pracovat… ale po pár dnech či týdnech nadšení a chuť jaksi zmizela? Ať už jde o hubnutí, dosažení určitého cíle v kariéře nebo nový koníček, začátky jsou vždycky nejtěžší. Jak je překlenout?


 

Nejdůležitější je mít oči přilepené na cíli, na vrcholu, na který se chceme vyškrábat. Na každého z nás asi bude, co se motivace týče, působit něco jiného, přinášíme vám několik tipů, které by se mohly hodit.

Motivační kniha

Viděla jste film Poslední prázdniny? Hlavní hrdinka pracuje jako prodavačka v obchodní síti a žije zcela nezajímavý život. Doma ale schovává knihu, do které si napsala všechny své tajné sny a plány, doplnila je obrázky… Když jsem tento snímek viděla naposledy, docela mě to zaujalo. On to vlastně není úplně špatný nápad! Kupte si třeba kroužkový blok a na jeho stránky vypracujte plán, jak dosáhnout svých vysněných cílů. K motivaci použijte citáty, inspirační obrázky nebo jakoukoli jinou připomínku, že cíl, ke kterému vzhlížíte, stojí za námahu.

Obklopte se úspěšnými lidmi

Chcete dosáhnout svého vysněného úspěchu, ale něco pořád překáží? Zamyslete se, zda to nejsou lidé ve vašem okolí. Teď nemluvím o závistivých povahách, ale o lidech, kterým prostě chybí chuť do života, onen drive. Budete-li mít mezi svými přáteli takové lidi, kteří dosáhli alespoň z částí svých snů, ví, jsou optimisté a věří ve svůj vlastní rozvoj a pokrok, máte z poloviny vyhráno. Už to, že uvidíte, jak se jejich příběhy rozvíjejí, je přínosné, navíc se navzájem můžete podporovat.

Sledujte výsledky, bez ohledu na jejich „velikost“

I malé pokroky se počítají! Začínáte například s hubnutím a jste v posilovně už druhý týden? Změna nejspíš ještě nebude nějak rapidní, ale i přesto na sobě určitě budete moci pozorovat lepší kondičku, větší výdrž a pomalounku se rýsující svalstvo… I takové drobné krůčky ale nenechte bez povšimnutí, protože jsou velkým zdrojem povzbuzení, že všechno vynaložené úsilí vlastně za něco stojí.

 

Text: Natalie K