Já chci kluka! Aneb, dá se nějak ovlivnit pohlaví Vašeho potomka?

Já chci kluka! Aneb, dá se nějak ovlivnit pohlaví Vašeho potomka?

Od pradávna se traduje, že každý muž by měl mít syna. Žena, která neporodila chlapce často bývala zavrhnutá. Dnes už víme, že je to právě muž, který pohlaví miminka může ovlivnit. Dříve se to však nevědělo. A tak se vina přidala na vrub matce. A protože muži toužili po


Od pradávna se traduje, že každý muž by měl mít syna. Žena, která neporodila chlapce často bývala zavrhnutá. Dnes už víme, že je to právě muž, který pohlaví miminka může ovlivnit. Dříve se to však nevědělo. A tak se vina přidala na vrub matce. A protože muži toužili po chlapci-dědici, ženy by snesly modré z nebe, jen aby se narodil chlapeček. Jaké moudrosti se tradovaly? Žena vždycky předá chromozom X, jelikož jiný nemá. Muž pak do genetické výbavy může přenést chromozom X, nebo Y. V případě XX bude holčička, při výbavě XY se narodí chlapeček. Dřív ženy o chromozomech neměly ani ponětí a tak věřily na babské rady, jak docílit narození chlapečka. Čemu ženy dříve věřily? A jaké „zaručené“ metody fungují dnes? little child baby smiling lying under thr towel

Za vším hledej jídlo!

Ženy, které před otěhotněním mají vyšší příjem kalorií, mají také vyšší pravděpodobnost, že porodí chlapečka. Děvčátkům stačí nižší hladina sacharidů a glukózy. Ženy, které každý den jí obiloviny, spíše porodí chlapce. Stejně tak jako ty, které mají v těhotenství stravu bohatou na vápník, draslík a vitaminy.  

Dávejte si pozor na polohu i to, kam koukáte

Pokud k početí dítěte dojde v misionářské poloze, bude to holka. Koníček zase nahrává holčičkám. Pokud toužíte po chlapečkovi, koukejte na sever, když budete koukat na jih, bude to holka.  

Pozor na klima

Směrem k rovníků se snižuje podíl chlapců. Čím blíže tak bydlíte k rovníku, tím je pravděpodobnější, že se vám narodí holka. Pokud toužíte po chlapci, utíkejte na sever!  

Běžte na to vědecky, přes ovulaci!

Existuje řada mětod, která vám napoví, jak porodit kluka. Nejvyužívanější je metoda Shettlesova. Ta vychází z ovulace. Čím blíž k ovulaci jste, tím je pravděpodobnější, že to bude kluk. Metoda Whelanové pak radí početí chlapce 4 až 6 dní před ovulací, početí dívky pak 2 až 3 dny před ovulací. Metod existuje mnohem více, pravděpodobnost že to vyjde je ale kolem dvou procent.  

Jedlá soda a liché dny aneb babské rady

Zaručených cest ke splnění přání a vytouženému chlapci vede několik. Jedna z nich říká, že sudé dny fandí holčičkách, chlapečkům ty liché. Druhá zase tvrdí, že pokud k ejakulaci dojde hluboko v pochvě, bude to syn. Pokud se pochva vypláchne roztokem jedlé sody, narodí se chlapeček. Když do pochvy dáte citron nebo octový roztok, narodí se holka. Tohle ale raději nezkoušejte!   Možná by bylo prostě jednodušší smířit se s tím, jak to zařídila matka příroda. Holky jsou přece stejně fajn jako kluci!