Vyzrajte na tchýni

Z kamarádky rázem tchýně Začíná to velmi nevinně. Budoucí tchýně si s vámi rozumí, občas si dáte společně kafíčko či oběd a vše se zdá naprosto v pořádku… do doby, než si chcete vzít jejího syna. Stejné názory se stanou prakticky výjimkou, jakoby vám najednou př


Vyzrajte na tchýniZ kamarádky rázem tchýně

Začíná to velmi nevinně. Budoucí tchýně si s vámi rozumí, občas si dáte společně kafíčko či oběd a vše se zdá naprosto v pořádku… do doby, než si chcete vzít jejího syna. Stejné názory se stanou prakticky výjimkou, jakoby vám najednou přestala rozumět a snažila se vše obrátit proti vám.

Čtěte také: Syndrom prázdného hnízda

Ve zdraví i v nemoci, amen.

Po svatbě vše začne ve velkém. Často u vás zvoní tchýně a tvrdí, že jde na návštěvu, nicméně jde spíše na kontrolu. Jak jste uvařila, vyprala, vyžehlila… začnou nepříjemné dotazy, proč jste koupili tuhle rychlovarnou konvici a proč nepoužíváte stejný prací prášek? Svého syna samozřejmě velmi chválí a tak mu většinou nepřipadne, že je něco špatně (pokud ano, máte vyhráno).

Kritika na vše co děláte, co říkáte i co si myslíte, se stupňuje. Co s tím můžete dělat a proč se z té „kamarádky“ stala skutečná tchýně? Obvykle se tomu říká závislost na synovi. S největší pravděpodobností se citově odpoutala od svého muže a nezdravě připoutala ke svému dítěti. Ovšem už si neuvědomuje co je příliš.

Mluvte se svým manželemVyzrajte na tchýni

Začněte tím, že si velmi vážně promluvíte se svým manželem a nejlepší a nejrychlejší výhrou pro vás bude odstěhování se dál od tchýně. Pokud stěhování není z nějakého důvodu možné, pak je nutné stanovit si jasné a pevné hranice.

Čtěte také: Rodinné rituály dávají životu řád

Můžete vyslechnout její názor, ale pokud s ním nebudete souhlasit, řekněte například, že je její názor zajímavý, nicméně ne ideální pro vás a tak budete dál hledat to správné řešení. Vyjasněte si, že k vám domů nebude chodit čtyřikrát týdně, ale že se můžete domluvit na společném nedělním obědě. Není však důvod, proč se pořád řídit názory někoho jiného.

Je to neúnosné? Vyhledejte pomoc.

Hranice, které si vymezíte, nemusíte považovat za omezenost a zoufalost, protože právě tyto hranice vám dopřejí potřebný klid a pohodu. V případě, že s vámi manžel nesouhlasí a nevidí problém tam, kde vy, pak si zajděte za manželským poradcem. Potřebujete podbít boky a mít v někom jistou oporu, proto je taková manželská poradna ideálním řešením, ostatně tam můžete jít nejdříve sama a pak teprve zkusit přesvědčit manžela. Po zdravém, nezaujatém názoru by se na celou situaci mohl dívat z jiného úhlu. Nezoufejte a bojujte, chcete přeci žít svůj život a ne představy někoho jiného.

Text: Jana Čechová