Sportovní podprsenka

Pro pravidelné sportování je sportovní podprsenka víc než důležitá.Drží prsa pevně u těla, aby se nemohla nepříjemně pohybovat, ale také aby nepřekážela a neobtěžovala. Pak je mnohem snazší zaměřit se na aktivitu, kterou se zabýváme. Vybírejte podle vlastních proporcí.


Pro pravidelné sportování je sportovní podprsenka víc než důležitá.Drží prsa pevně u těla, aby se nemohla nepříjemně pohybovat, ale také aby nepřekážela a neobtěžovala. Pak je mnohem snazší zaměřit se na aktivitu, kterou se zabýváme.

Sportovní podprsenkaVybírejte podle vlastních proporcí.

Vše záleží na velikosti vašich prsou. Pro menší ňadra tu jsou podprsenky obepínající celý hrudník rovnoměrně. Zatímco pro větší či velké poprsí jsou tu podprsenky s konstrukcí kolem každého ňadra zvlášť. Nejpohodlnější jsou však ty bez kostic a beze švů.

Čtěte také: Sexy tělo díky správné podprsence!

Vždy se pořádně nadechněte.

Podprsenku si před koupí vyzkoušejte, měla by vám zajistit dostatek volného pohybu, možnost volně dýchat, neměla by nikde škrtit ani vyčnívat. Naopak to co od ní požadujeme je již zmíněná volnost pohybu, elasticita a stabilita.

Čtěte také: Svůdné spodní prádlo

K čemu je tato podprsenka dobrá?Sportovní podprsenka

Pokud vás stále nenapadá, proč je ke sportování tato podprsenka tak moc důležitá, odpověď vám rádi řekneme. Sportovní podprsenka chrání prsní tkáň před poškozením. Jednoduše řečeno vazy, které brání poprsí, aby klesalo, se mohou u sportování natáhnout a v tomto případě již není návratu, jak ze svých ňader udělat zase ta krásná a pevná prsa.  Proto dbejte na své zdraví.

V obchodech najdete velký výběr typů, od klasických pro různé sportovní aktivity, přes tílka až po krátce střižené topy, které můžete nosit místo trička, nebo také pod ním. Kvalitních značek je v tomto případě několik, proto neváhejte,  a poohlédněte se po takové, která vám přesně padne.

Text: Jana Čechová