Zrzky – nechtěné nebo milované? Ošklivé nebo sexy?

Zrzky – nechtěné nebo milované? Ošklivé nebo sexy?

Pokud to vezmeme hodně hrubě a osekáme veškerá detailnější fakta, můžeme v podstatě říci, že rusé vlasy jsou vzácné a možná právě proto se jejich nositelem přisuzuje plno zvláštních vlastností a legend, díky čemuž po zrzavých vlasech poměrně často zatouží i brunetky či blondýnky.


Červená barva vlasů je výjimečná a poutá na sebe pozornost - zřejmě i to je nejčastější motiv žen, které si dají udělat červený přeliv. Z průměrné brunetky se za půlhodinu stane nápadná zrzka, které si každý všimne a bude ji považovat za výjimečnou a atraktivní. Červená barva ženských vlasů signalizuje - pozor na mě, jsem jiná než všechny ostatní!

Zrzaví lidé vytvářejí úplně samostatnou kategorii a odlišují se také v typu pokožky, v barvě ochlupení
a dokonce i ve stavbě obličeje.

Jsou rusovlásky vášnivé?

S červenou barvou vlasů je spojeno množství pověr, které hovoří o tom, že jde o temperamentní lidi s "ohnivou", těžko zvládnutelnou a nevypočitatelnou "bláznivou" povahou. V horších případech byli rusovlasí lidé spojováni
s ďáblem a pekelnými mocnostmi, v těch vzácně lepších jim přisuzovali různé okultní vlastnosti či léčitelské schopnosti. Pokud se někdo v minulých staletích narodil ryšavý, měl prostě smůlu a společnost ho víceméně jen trpěla, stejně jako leváky či homosexuály.

Na druhé straně, jiné oblíbené lidové pověry dodnes o zrzavých ženách tvrdí, že jsou to vášnivé
a nepřekonatelné milenky, hotové ložní umělkyně s vysokou touhou po sexu.

 

Co na to muži?

Na internetu můžete najít i zmínku o tom, že zrzavé ženy mají jiný pach potu, který na muže působí jako afrodiziakum. Možná je to pravda, možná ne, ale za mužským zájmem o zrzavé ženy může být jednoduchá snaha o prestiž - muž s zrzavou ženou po boku vypadá zajímavější, protože vyvolává závist svých méně úspěšných kolegů - zrzavé ženy jsou považovány za těžko dosažitelné a svým způsobem až nebezpečné, protože dokážou mužům pobláznit hlavu, z čehož vyplývá, že muž se zrzakou je vlastně hrdina, protože žije takříkajíc v jedné domácnosti s tygřicí.

 

 

 

Text: Ela Procházková
foto: pixabay.com