Módní NEJ: Zajímavosti ze světa bot!
Obzvláště pro ty z vás, které se netají svou láskou k botičkám a střevíčkům všeho druhu, jsme připravili výčet zajímavostí, pikantérií, faktů a extrémů, které se točí kolem bot!! - Ženy v západních zemích vlastní průměrně třicet párů bot, ženy v zemích
Obzvláště pro ty z vás, které se netají svou láskou k botičkám a střevíčkům všeho druhu, jsme připravili výčet zajímavostí, pikantérií, faktů a extrémů, které se točí kolem bot!!
- Ženy v západních zemích vlastní průměrně třicet párů bot, ženy v zemích třetího světa jsou rády, pokud mají jedny.
- Podle průzkumů jsou některé ženy v západních zemích schopny utratit na jeden pár bot týdenní výplatu!
- Zlínská obuvnická firma Moleda vyrobila miliontou prestižku. Jubilejní pár zhotovila ve zlaté barvě. Boty Prestige se nejčastěji prodávají jako pracovní obuv, takže v nich chodí například řidiči, zdravotníci, montážníci či dělníci v automobilce Škoda Auto.
Strašidelný pár bot
- Tajemného ducha mají zřejmě v jednom obchodě s obuví v britském Cornwallu. Majitelé Helen Honeyová a Gaye Chown jsou k smrti vyděšeni po řadě příhod, které se dějí s jedním párem hnědých mokasín. Ty se samy od sebe často pohybují. Boty jsou v obchodě obvykle urovnány na policích tak, že jedna bota z páru kříží druhou. Ale tento hnědý pár vždy majitelé najdou tak, že obě boty jsou rovnoběžně vedle sebe. Majitelé obchodu se rozhodli zavolat pátera, aby jim pomohl se ducha zbavit. Boty se však stále pohybují a obchod bude zřejmě muset podstoupit vymýtání ďábla. Jedním z vysvětlení je, že obchod navštěvuje duch jednoho bývalého majitele, řezníka, který v 19. století spáchal sebevraždu v nedaleké stáji.
Vyhazov
Kvůli svému oblečení a botám na vysokém podpatku dostala vyhazov Debrahlee Lorenzanaová. V newyorské Citibank neměli pochopení pro její jihoamerickou krásu. Nebo to bylo opačně a spíše docházelo k porušování daného dresscode..?
Psychická porucha?
Bohatá sběratelka bot vlastní často i několik stovek párů, avšak většinu z nich nikdy nenosila. Někteří považují její sbírku za umělecké dílo, podle psychologů jim jde spíš o psychickou poruchu spočívající v touze jednotlivé modely vlastnit!
Schizofrenie na podpadcích
Vysoké podpatky mohou způsobit schizofrenii! Švédští odborníci našli další důkaz proti nošení bot na podpatcích. Podle jejich zjištění si totiž ženy na vysokých jehlách koledují o vážné mentální poruchy. Časté nošení podpatků může způsobit rozvoj schizofrenie v pozdním věku, varují.
V Británii
Britská žena vydá za svůj život v průměru 31 tisíc liber (1 364 000 Kč) za boty a 16 tisíc liber (704 tisíc Kč) za módní doplňky. Vyplývá to z výsledků šetření britské pojišťovny Churchill Home Insurance. A to není všechno. Třetina britských žen uvádí, že má 25 párů obuvi. 1,3 milionu osob něžného pohlaví ve Velké Británii dokonce tvrdí, že má určitě více než 30 párů bot. 86 procent z nich to vysvětluje tím, že si koupí nové boty alespoň jednou do měsíce. Šedesát procent žen v Británii má deset kabelek a osmdesát procent žen nejméně deset pásků. Pochopitelně pak každá pátá žena přiznává, že tento druh nákupů před svým partnerem tají, a 22 procent žen zase lže, když má říci, kolik je paráda stála.
- Rumunská žena málem ztratila kvůli své pečlivosti při uklízení veškeré životní úspory své rodiny. Vyhodila totiž staré boty svého manžela. Do jedné z nich si její muž schoval v přepočtu přes jeden milion korun, které rodina šetřila na koupi nového domu.
- Rvačka před nočním podnikem v anglickém městě Huddersfield fatálně změnila život dvěma mladým ženám. Dvaadvacetiletá matka Charlotte Wilkinsonová z ní vyšla s hrozivě zjizvenou tváří, kterou ji lékaři museli sešít padesátkou stehů. O rok mladší zdravotní sestra Laura Maddenová pak se dvěma lety žaláře. Za to, že druhé ženě rozpárala obličej jehlovým podpatkem.
Čtěte také: Vysoké podpatky vymění Jitka Čvančarová za motorkářské boty
Nejsmrdutější boty
Třináctiletá Katherine Tuck z Utahu se stala vítězkou hlavní ceny ve výši 2500 dolarů v 32. ročníku reklamní kampaně Rotten Sneakers Contest, jež je určena majiteli nejsmrdutějších bot. Její sportovní obuv značky Nike totiž nenašla přemožitele a zápach, jež šířila do dalekého okolí, prostě nešlo ignorovat. Dívenka, která obdobně jako její vrstevníci, se nedokázala od oblíbené součásti oblečení odloučit ani na chvíli, je nesundala z nohou prakticky půldruhého roku. Nejenže v nich neustále chodila, ale také hrála fotbal a basketbal.
- To designér Pierre Hardy se při návrhu bot, které jsou schopné přeměny, nechal inspirovat koncepčním a estetickým vývojem hybridního automobilu. Lehké kotníkové baleríny, ideální pro řízení vozu, plní přes den funkci pohodlné obuvi. S nadcházejícím večerem se ve spojení se sandály na vysokém podpatku z karbonových vláken promění v elegantní boty do společnosti.
- Věděli jste, že pravá a levá bota byly vynalezeny teprve před nějakými sto padesáti lety?
V Číně
Číňané a zejména mnohé čínské ženy chtějí dodržovat starou tradici. Zakladatelkou tradice je konkubína, do které se zamiloval čínský panovník, a která si kvůli co nejmenší ploše chodidla omotávala nohy šátky. Podle tradice se dívce v mladém věku zlámou čtyři prsty a kosti srůstají omotány kolem nohy do tvaru tzv. „lotosového květu“. Tím se noha zmenší natolik, aby se vešla do malinkých botiček, které jsou velké asi jako papír velikosti A6.
- Věděli jste například, že první ilustrace zobrazující výrobce sandálů jsou více než 4000 let staré a pocházejí z egyptských hrobek?
Text: Ela Procházková
Komentáře (0)
Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)