Podzimní seriál seriál: Magické zeleninové nápoje pro zdraví i krásu! 3. díl

Šťáva z červené řepy – omládnete a zesílíte Pro zdraví: Tato šťáva hojí sliznice a čistí od hlenů. Představuje jakýsi hnací motor pro tvorbu červených krvinek a napomáhá posílení organismu. Je také prospěšná při poruchách menstruace, zdraví, energii, sílu a vita


Šťáva z červené řepy – omládnete a zesílíte

Pro zdraví: Tato šťáva hojí sliznice a čistí od hlenů. Představuje jakýsi hnací motor pro tvorbu červených krvinek a napomáhá posílení organismu. Je také prospěšná při poruchách menstruace, zdraví, energii, sílu a vitalitu. Šťáva z červené řepy je vynikající podpůrný čistič pro játra, ledviny a žlučník a mimoto povzbuzuje aktivitu lymfy v celém těle. Podporuje regeneraci celého organismu, tvorbu a pevnost vazivových tkání a kostí, elasticitu a zdraví cévních stěn. Celkově se tomuto nápoji dají přiřknout příznivé účinky na trávení, mimo jiné podporuje produkci trávících šťáv v žaludku. Šťáva z červené řepy se doporučuje jako prevence a součást léčby rakovinného bujení, stejně tak i pro rekonvalescenci po její léčbě. Jednoznačně nepostradatelná je i pro plodnost žen a zdravý vývoj plodu, pro silné srdce a celý kardiovaskulární systém. Zabraňuje rovněž tvorbě žlučníkových kamenů a je dokonalým lékem při léčbě prostaty.
Pro krásu: Navíc také stimuluje obnovu a růst tkání (vazy, svaly, kůže, nehty, vlasy) a okysličování buněk. Je účinným zpomalovačem stárnutí. Díky tomuto nápoji si zajistíte pružnost a mladý vzhled pokožky, pevné vlasynehty.

 

Petrželová šťáva – léčí a hojí

Pro zdraví: Povzbuzuje chuť k jídlu, takže je vhodná pro léčbu anorexie či bulimie. Má také močopudné účinky, proto se využívá při onemocnění ledvin, zánětu prostaty, ale také například při bronchitidách. Tato šťáva je blahodárná pro látkovou výměnu kyslíku v krvi, pro stabilizaci funkce štítné žlázy a pomáhá při léčbě ledvinových i močových kamenů. Používá se s úspěchem i při potížích vodnatelnosti. Je účinným pomocníkem při boji s očními chorobami a onemocněním zrakového nervu. Petrželová šťáva uleví ženám trpícím mentruačními bolestmi, které mohou při prvidelném užívání i zcela zmizet.

Pro krásu: Petrželová šťáva je výbormá k pročištění pleti. Také působí příznivě proti bradavicím a redukuje výskyt kožních defektů a onemocnění. Při alergických vyrážkách tlumí svědění. Také hloubkově hydratuje pleť celého těla.

 

Pórková šťáva – životabudič pro tělo i mysl

Pro zdraví: Tento nápoj doslova aktivuje a povzbudí vašeho ducha a zamezí neschopnosti soustředit se. Také účinně aktivuje všechny tělesné žlázy, doslova „nakopne“ imunitní systém a krvetvorbu a výrazně posiluje i veškeré vazivové tkáně. Pakliže trpíte častým krvácením z nosu, pak je tento nápoj tím pravým řešením pro vás. Navíc působí i proti krvácivosti dásní a paradentóze. Zlepšuje vzhled vlasů a podporuje redukční diety.

Něco extra: Pórková šťáva posiluje libido a potenci, takže společně s povzbuzenou myslí můžete skotačit až do rána.

Pro krásu: Šťáva z pórku celkově zlepšuje vzhled vlasů a nehtů. Rovněž výrazně podporuje redukční diety a ničí celulitidu.

 

Artyčoková šťáva – recept pro štíhlé a zdravé tělo

Pro zdraví: Tato hustá, zelená šťáva intenzivně snižuje hladinu cholesterolu a také cukru v krevním oběhu, takže je vhodná pro diabetiky. Komplex účinných látek, které se v aktyčokové šťávě vyskytují blahodárně působí proti chorobám jater, ledvin a žlučníku a jsou výbornou prevencí sklerózy. Také je tento nápoj vhodný při bolestech břicha a dokonce potlačuje revma, podobně jako vysoký tlak.

Něco extra: Je to tak. I tato šťáva má takřka magické účinky, coby přírodní afrodisiakum. Pakliže  „toho svého“ naučíte na tento nápoj, bude-li jej užívat pravidelně, můžete mít doma sexuálního ďábla.

Pro krásu: Artyčokový drink má prokazatelné čisticí a tonizující účinky na lidskou pleť a proto se využívá i při výrobě pleťových masek a kosmetiky. Pokud toužíte po štíhlé postavě, pijte právě tuto šťávu, protože podporuje vyhladovění tukových buněk a tím odbourává tukové polštářky.

Papriková šťáva – vyplaví z vás to špatné  a aktivuje celý organismus

Pro zdraví: Papriková šťáva (ze zelené i červené papriky) je výborná jako stimulant tvorby mazu v mazových žlázách a rovněž podporuje činnost slzných kanálků. Také účinně ničí a odstraňuje odpadové látky z tlustého střeva a tím částečně zabraňuje vzniku rakoviny. Paprikový drink takto působí proti plynnatosti a nadýmání, což není nikdy příjemné. Rovněž mírní křeče a ošklivé bolesti žaludku i podbřišku.

Pro krásu: Tato šťáva má vysoký obsah křemíku, který nutně potřebují naše vlasy a nehty. Je skvělým prostředkem na čištění pleti, kterou zároveň vyživuje.

Čtěte také: Grilovaný losos se špenátem

 

 

Text: Ela Procházková