Společná dovolená vám otevře oči

Společná dovolená vám otevře oči

První společná dovolená je okamžikem pravdy. Buď potvrdí, že k sobě patříte, protože je vám spolu dobře a máte si i za dlouhých dnů a večerů co říct a báječně se bavíte, ale taky se společný vysněný týden může proměnit v sérii hádek a zachvátí vás ponorková nemoc.


Kam pojedeme?

Už při výběru typu dovolené můžou přijít první neshody. Představujete si dokonale strávený týden na lehátku na pláži s koktejlem v ruce a celé dny se jen opalovat a koupat, ale váš partner chce chodit s batohem na zádech po horách, což je vám naprosto cizí? V tom případě musíte vymyslet nějaký kompromis. Ale máte-li opravdu diametrálně odlišné dovolenkové chutě, hledá se zlatá střední cesta obtížně. A už to mezi vámi není tak dokonalé, že?

Jedeme půl na půl

Další problém může přinést financování dovolené. Ideální je, když ji zaplatíte oba rovným dílem, abyste se cítili rovnocenní. Jakmile vám partner dovolenou koupí, hrozí, že se budete muset podřizovat, protože vám bude trapné prosazovat svoje představy. Ať se to týká jídelníčku k večeři, chuti k milování nebo vybírání tras na výlety. Možná bude váš pocit nesvobody naprosto neodůvodněný, protože přítel vás miluje a udělá, co vám na očích uvidí, ale vy stejně nebudete ve své kůži. Můžete se tím cítit tak svázaná, že dovolená bude stát za starou bačkoru.

Dlouhé hodiny na dálnicích

Vydáte-li se na cestu autem nebo autobusem, čekají vás dlouhé hodiny pekla na silnicích. Zácpy, bezohlední řidiči, úmorné polykání kilometrů ve vedru, to jsou chvíle, kdy jeden druhého dobře poznáte. A můžete už cestou tam zjistit, že byste se radši vrátila domů, protože z vašeho gentlemana se pár stovek kilometrů za hranicemi vyklubal  nesnesitelný vztekloun, kterému rupají každou chvíli nervy a nadává na všechny strany.

Všechno zlé je k něčemu dobré

A když dorazíte na místo, zabydlíte se a opadne z vás první cestovatelské nadšení nebo naopak rozčarování z vaší destinace, třeba zjistíte, že se s partnerem nudíte. On si chce pořád jen číst a vy si chcete povídat. Jemu stačí procházky po pláži, zatímco vy chcete juchat na diskotéce. Když si chcete koupit nějakou maličkost, předhodí vám, že jste rozhazovačná. První společná dovolená prostě může připravit párům, které se ještě moc vzájemně neznají, mnoho negativ. Zdánlivě perfektní muž se může proměnit na egoistu nebo puntičkáře. A vám spadnou klapky z očí. Budete litovat, že jste s ním vůbec jela. Ale pokud to vezmete z té lepší stránky, vlastně byste měla být ráda, že jste ho prokoukla tak brzy. Předejdete tomu, co by postupem času stejně někdy nastalo. A ušetříte si tím akorát tak spoustu času, nervů a hlavně (ač asi nechtěných) přetvářek.

 

 

 

 

 

Text: eliška procházková
Foto: pixabay.com