Ukliďte si…v těle!

Zajisté si všímáte chuťových změn v průběhu roku. V zimě preferujeme spíše těžší stravu, než na jaře či v létě. Dopřáváme si hodně masa, přísun ovoce a zeleniny naopak šidíme. Během zimy totiž najíždí tělo na úspornější program a více ukládá (to je ostatn


Zajisté si všímáte chuťových změn v průběhu roku. V zimě preferujeme spíše těžší stravu, než na jaře či v létě. Dopřáváme si hodně masa, přísun ovoce a zeleniny naopak šidíme. Během zimy totiž najíždí tělo na úspornější program a více ukládá (to je ostatně také jednou z příčin toho, proč na zimu vždycky trochu přibereme). Výsledkem je nahromadění nežádoucích látek v těle. Příchod jara je proto ideálním obdobím pro detoxikaci.

Jak začít?

Pro odplavení toxinů postačí pouhý týden. Při správném postupu a dodržování všech pravidel se tělo stihne za tuto krátkou dobu vyčistit až o 80 % nahromaděných nežádoucích látek. Začněte v pondělí. Během pracovního týdne vás nebude tolik lákat pověstné hřešení. V neděli nastane čas konce a další pondělí už budete moci trošku popustit uzdu svým chutím.

Lepší tělo přes noc

Detoxikace probíhá hlavně přes noc. Minimálně 2 hodiny před spaním byste proto neměla nic jíst, aby se váš organismus na tento proces správně nastartoval a nemusel se zabývat trávením další potravy. Klást důraz byste měla i na spánkovou hygienu. Zakažte si ponocování a dopřejte si osm hodin spánku.

Upravený jídelníček

Jako všechno i detoxikace si žádá odpírání a to hlavně toho, co nám chutná nejvíce. Zaměřte se na přísun ovoce, zeleniny, zkrátka jakékoli vlákniny, která pomůže pročistit zažívací trakt. Tabu by pro vás mělo být vše tučné, mastné, kořeněné, těžko stravitelné či příliš sladké.

Pitný režim

Pitný režim je půl úspěchu. Čím více zvýšíte vylučování, tím více škodlivin z těla odplavíte. Během dne byste měla vypít kolem 3 litrů tekutin. Nejvhodnější jsou ovocné šťávy, neperlivá voda a celá škála čajů, především bylinných, které stimulují činnost jater a ledvin. Vynechat byste měla slazené sycené nápoje, kávu, černý čaj nebo energetické drinky.

A zase ten pohyb

Zapojíte-li do svého detoxikačního programu i cvičení, urychlíte metabolismus, a tím i odplavování škodlivin. Pohybové aktivity je vhodné spojit i s teplem, které se postará o rozproudění mízy v těle. Vsadit můžete na power jogu či si jen po cvičení dopřát horkou sprchu nebo krátký pobyt v sauně.

Podpora pro organismus

Díky správnému výběru detoxikačních prostředků můžete svému tělu rapidně ušetřit práci. V lékárnách je k dostání celá škála detoxikačních čajů, tabletek nebo nápojů obohacených o vlákninu, které mají projímavé a čistící účinky.

Výsledek za odměnu

Po této očistné kúře vás v zrcadle přivítá vylepšená silueta, úbytek bude znatelný zejména na bříšku a kolem boků. Zajisté oceníte i návštěvu dobré nálady a přísun energie. Ani řádící viry si na vás nepřijdou. Vaše imunita bude o poznání silnější.

Text: Jana Tobrmanová