Muž v domácnosti! No proč ne...

Muž v domácnosti! No proč ne...

Muži jsou v posledních letech zmatení. Jací mají být? Jemní a citliví, nebo drsňáci? Metrosexuálové, nebo mačové? Mnohdy ani my nevíme, jakého chlapa vlastně chceme. 


Vládce a velitel
Tento "staromódní" model nám předaly matky našich matek a těm zase jejich matky. Muž je živitel a hlava rodiny. Zaslouží si být hýčkán a opečováván. Tuto teorii razí buďto romantičky, nebo zlatokopky. Vzhledem
k tomu, že na průměrnou mzdu nedosáhnou dvě třetiny Čechů (i když muži jsou na tom přece jen lépe), funguje model vládce jen zřídkakdy nebo na přechodnou dobu (mateřská). Kvalitu muže neurčuje jeho schopnost porozumění nebo komunikace, ale spíš tloušťka peněženky.

Rovnocenný partner
Moderní a praktická žena touží nejčastěji po rovnocenném partnerství. Sto let jsme bojovaly za rovnoprávnost, a teď k péči o rodinu smíme chodit do práce. No... smíme.... musíme. A tak partner napůl platí činži, napůl si vezme hypotéku na bydlení, ona zase půjčku na vybavení a on leasing na auto... Muž už sice není svrchovanou hlavou rodiny, ale zbaví se kupy odpovědnosti, takže mu to tak moc nevadí. Nastupuje diskuse, kompromis, tolerance... paráda. Nedostatečnou tloušťku peněženky vynahrazují jiné mužovy schopnosti, například luxování nebo přebalení dítěte. Když napůl, tak všechno.

Muž v domácnosti
Díky emancipaci a finanční soběstačnosti si pořizujeme i muže, kteří sice nevydělávají a nemají kariérní ambice, ale zastoupí nás v domácnosti a u dětí. Žena je živitelka a muž zařizuje, nakupuje, obstarává ratolesti, vaří, běhá po úřadech a zvelebuje domov. A je při tom tak sexy, že ho milujeme a hýčkáme. Můžeme se s čistou hlavou věnovat své práci a koníčkům a máme jistotu, že doma je všechno v pořádku. Spokojenost je tak na obou stranách. Možná, že tenhle nový model bude zanedlouho velmi oblíbený u obou pohlaví, protože dvoukariérní vztahy se ukazují jako problematické. A žen, které vydělávají víc než muži, bude přibývat.

 

 

 

(eh)