Před tetováním myslete na zadní kolečka

A vy budete muset nerada investovat spoustu peněz, abyste se ho zbavila. Někdy to možná ani nepůjde... Pomůže laser, ale stopy zůstanouMáte-li na sobě jen drobné černé kérky, nic moc se neděje. Ale moderní „velkoplošné“ barevné tetování byste si měla pořádně rozmyslet.


A vy budete muset nerada investovat spoustu peněz, abyste se ho zbavila. Někdy to možná ani nepůjde...

Pomůže laser, ale stopy zůstanou
Máte-li na sobě jen drobné černé kérky, nic moc se neděje. Ale moderní „velkoplošné“ barevné tetování byste si měla pořádně rozmyslet. Nezáleží totiž jen na kvalitě práce tetovacího studia - vliv může mít třeba i změna váhy. Stačí, když se vaše tělo zaoblí během těhotenství a po porodu zase zhubnete. Elastická kůže zareaguje deformací vytetovaného obrázku a vy budete řešit, jak se ho zbavit.
Pokud se nevzhledné tetování odstraňuje laserem, jde o částky v řádu tisíců až desetitisíců korun a zabere několik měsíců. Rozstřelování pigmentu laserem se totiž dělá postupně a po každém výkonu se čeká na reakci organismu. Někdy je pigment uložený tak hluboko, že laser nepomůže, a musí se vybrušovat nebo dokonce vyříznout. Po těchto nelevných chirurgických výkonech zůstávají na těle pochopitelně jizvy.

Protivný zub času
Momentálně mají tatéři plné ruce práce a jejich studia praskají ve švech. Za pár let budou mít co dělat lékaři, aby stihli vyzmizíkovat spoustu výtvarných děl na tělech svých pacientů. Jednak těch, kterým se vlastní tetování zprotivilo a začalo jim vadit, ale především bude přibývat majitelů obrázků zdeformovaných zubem času a stárnutím kůže. Myslete na to, než podlehnete pokušení ozdobit se trendovou kérkou. Za všechno v životě se platí, jenže u tetování nadvakrát. Při jeho vzniku i zániku. Nemluvě o bolesti a případných trvalých památkách na „mladickou nerozvážnost“.

(eh)
Foto: www.pixmac.cz