Ženy radí ženám: Tyto zlaté rady berte v potaz!

Ženy radí ženám: Tyto zlaté rady berte v potaz!

Říkáte si, že byste udělala spoustu věcí úplně jinak? Ale čas, činy ani vyřknutá slova prostě nejde vzít zpátky. Namísto věčného lamentování nad životem si vezměte ponaučení. Vyzpovídali jsme pro vás trojici žen, která vám svěří své vychytané postřehy. Tak ať je ten váš život ještě o kapku hezčí. A díky těmto radám třeba taky bude!


 

Nechtějte se přetrhnout kvůli těm, co si to nezaslouží...

„Když jsem se před pěti lety psychicky zhroutila, myslela jsem, že v tu chvíli pro mě prostě život skončil. Byla jsem vyčerpaná, ztratila jsem smysl, proč bych měla ráno vstát z postele a jediné, co jsem skutečně chtěla, bylo se vším seknout jednou provždy. Teď, když se na celou situaci dívám zpětně, vidím v čem jsem chybovala. Chtěla jsem být se všemi za dobře, v práci jsem brala přesčasy, pomáhala druhým nezištně, a ani jsem si nestihla uvědomit, že má pomoc už dávno přerostla ve využívání. Dnešní společnost je taková, že si pomoci neváží, ale příliš rychle si na ni ostatní zvyknou a začnou ji z vlastní lenosti či vypočítavosti brát jako samozřejmost. Važte si proto sami sebe a naučte se říkat druhým ne, když po vás chtějí něco, nebo vás tlačí někam, co si nepřejete. Jedině tehdy budete mít svůj život pod kontrolou,“ říká jasně Nela (33).

Bez sebelásky prostě láska neexistuje

„Abyste mohla na poli vztahů sklidit lásku, prvně musí vzejít z vašeho nitra, aby se mohla šířit dál. Já jsem tyto rady považovala za klišé a líbivý blábol, ale před několika lety jsem pochopila, že tomu tak skutečně je. Nechápala jsem, proč mě můj muž vyměnil za ženskou, která mi nesahala ani po kotníky. I když byla vizuálně nezajímavá, tak vnitřně mě předhonila na plné čáře. Obličej měla obyčejný, postavu oplácenou, ale její duše zářila na hony daleko. A můj muž si toho třpytu povšiml. Ta holka byla sama sebou, milovala jak svůj život a druhé, tak samu sebe.
A díky jejímu optimistickému přístupu jsem přišla o osudového muže. Tuším ale, že na mě ten pravý někde široko daleko přece jen čeká,“
tvrdí vyrovnaně Magda (29).

Nemějte obavy se rozvést, když to prostě nikam nevede

Já jsem celých dvacet let žila s mužským, co pravidelně nasával a měla strach ho opustit. Bála jsem se, jak to všechno zvládnu a co si o mně pomyslí známí, rodina a přátelé. Když jsem se po letech odhodlala odejít a podat žádost o rozvod, moje srdce jakoby ožilo. Osamostatnila jsem se a začala zase žít. Teď, ve svých čtyřiceti, randím s jedním milým chlápkem a neskonale si to užívám. Děti jsou z domu, ex manžel v trapu a nad mým životem se vznáší oblaka lásky. Život umí být neskutečně krásný, jen mu to musíte umožnit,“ vysvětluje Eva (40).

 

Co dál byste měla vědět?

Sex není v lásce všechno, ale dokáže ovlivnit mnohé. Proto se mu nevyhýbejte. Orgasmy jsou fajn a navíc neznáme lepší způsob, jak strávit čas s někým, koho milujete. - Buďte nezávislá. Vydělávejte si sama, držte si své zdroje příjmů a dál se věnujte také sobě a svým koníčkům. - Pečujte o sebe a rozmazlujte se. Tohle všechno k životu patří a na těchto maličkostech závisí vaše spokojenost. - Lidé ve vašem okolí nepotřebují pouze
a jenom rozesmát, ale také pochválit. Nešetřete chválou a umožněte druhým růst. Protože vy taky porostete spolu s nimi.