Kam na podzim za sluncem aneb Last minute na pláž

Nechcete se smířit s tím, že horké léto už skončilo? Že jste si o prázdninách neužila dost sluníčka a potřebujete ještě trochu "prohřát kosti" před zimou? Právě teď je vhodný čas začít sledovat last minute nabídky cestovních kanceláří. Asi nejvíc se jezdí do Řec


Nechcete se smířit s tím, že horké léto už skončilo? Že jste si o prázdninách neužila dost sluníčka a potřebujete ještě trochu "prohřát kosti" před zimou? Právě teď je vhodný čas začít sledovat last minute nabídky cestovních kanceláří.

Kam na podzim za sluncem aneb Last minute na pláž

Asi nejvíc se jezdí do Řecka a Chorvatska. Tam si ale rozhodně nemůžete vsadit na počasí, takže pro dovolenou typu "zaručeně slunečno" si radši něco připlaťte a vydejte se na Mallorku, Kypr, Kanárské ostrovy nebo do Tunisu. Nejlevněji vás vyjde Turecko. Výhody? Zájezd pořídíte na podzim za nižší ceny než v sezoně, ceny v letoviscích také výrazně zhubnou a vaše dovolená bude klidnější.

Na co si máte dát pozor?

Samozřejmě na to, aby prodejce zájezdu byl spolehlivý a vy jste skutečně dostala to, za co platíte. Také si zjistěte co nejvíc informací o hotelu nebo letovisku, kam jedete. Může se vám stát, že vás "šoupnou" do hotelu mezi rockovým barem a diskotékou (třeba Cavos na Korfu) nebo do nového hotelu, který je sice pohodlný a čistý, ale na pláž musíte přes silnici a místa na ní bude tak na kapesník. Pomůžou vám internetové diskuse nebo doporučení kamarádů a známých.

Orientační ceny

kdy: listopad 2010 na jak dlouho: 8 dní polopenze: většinou ano, za stejnou cenu lze sehnat i plnou penzi
  • Turecko - například Alanya - už od 5100 Kč
  • Španělsko - Mallorca od 8000 Kč
  • Řecko - Kréta, Rhodos od 10 000, Thassos, Kos - 12 dní od 8000 Kč
  • Tunis - od 10 000 Kč
  • Egypt - Taba nebo Hurghada - od 10 000 Kč
  • Kypr - od 10 000 Kč
(charra) Foto: pic [clear] [gallery ids="10994,10993"]