Milování – lék na bolesti hlavy?

Pramení migréna z nedostatku kvalitního sexu, nebo ze špatně prožívaného sexu? Člověk, který prý neřeší sexuální problémy tělesně, si je „přenáší“ do hlavy, kde se napětí „uvolňuje“ v podobě bolesti. Migréna je prudká bolest hlavy provázená zvracením, zá


Pramení migréna z nedostatku kvalitního sexu, nebo ze špatně prožívaného sexu? Člověk, který prý neřeší sexuální problémy tělesně, si je „přenáší“ do hlavy, kde se napětí „uvolňuje“ v podobě bolesti.

Milování – lék na bolesti hlavy

Migréna je prudká bolest hlavy provázená zvracením, závratěmi, nejasným viděním a také otupělostí končetin. Tento nepříjemný stav je důsledkem nadměrného zúžení cév v mozku a může trvat až dvaasedmdesát hodin.

Omámení smyslů

Příčinou samotného záchvatu jsou takzvané „spouštěče“. K nejčastějším patří stres, hormonální změny, výkyvy počasí, nepravidelný denní rytmus, nedostatek spánku, velká námaha, nesprávná dieta a alkohol, ale také neuspokojivý sex…. Psychosomatika nahlíží na migrénu mimo jiné jako na náhradní "orgasmus v hlavě", proto také odborníci z této oblasti říkají, že sex může bolest hlavy zmírnit.Každý dotek uvolňuje svaly, každá pohlavní stimulace bolest blokuje. Hormonální žlázy pracují na plné obrátky a všechny smysly jsou jako omámené. Při vzrušení se po těle rozlévá hormon oxytocin a spolu s ním endorfiny. Už samotné zvýšení hladiny oxytocinu může bolest hlavy začít likvidovat. Orgasmus pak zaktivuje nervové cesty tak, že mohou odplavit migrénový záchvat. Navíc, při orgasmu je práh bolesti vyšší o sedmdesát procent! Někteří zahraniční experti soudí, že migrénu i sexuální aktivitu zásadně ovlivňuje hladina hormonu melatoninu v těle. Jiní zase tvrdí, že všechno je záležitostí serotoninu: při záchvatu migrény jsou serotoninem řízené nervy méně aktivní, naopak, pokud se zaktivují, nepříjemné pocity ustoupí.

Lidé trpící často bolestí hlavy mají víc sexuální energie

Jako by se jim příroda snažila jejich trápení vynahradit. Vědci dokonce tvrdí, že ve dnech, kdy pacienti netrpí migrénou, mají o více než dvacet procent větší chuť se milovat než jejich protějšky, které se s úpornou bolestí hlavy nikdy nesetkali. V každém případě sehrává pohlavní láska úlohu aktivního odpočinku. Dochází k blahodárným procesům, které očisťují psychiku a přitom příznivě působí na lidský mozek. Sex je proto tím nejlepším preventivním prostředkem… (tw) Foto: www.pixmac.cz