Kdy v měsíci vás čeká nejlepší sex?

Kdy v měsíci vás čeká nejlepší sex?

Jsou dny, kdy si užijete více rozkoše a slasti než kdy jindy. Které to jsou? 


 

Někdy toužíte po sexu tak usilovně, až máte tmu před očima a jindy byste raději snědla celou čokoládu, než laškovala s Bradem Pittem? Na vině je příroda! Sex na chuť máte podle toho, v jaké části osmadvaceti denního cyklu se právě nacházíte. Kdy na vás čeká ten nejlepší sex?

 

Muži versus ženy

Zatímco mužské hormony pulzují krví v neměnné hladině, množství ženských hormonů se v těle pravidelně mění. Tato křivka, která zásadním způsobem ovlivňuje vaši chuť na sex, roste a klesá v průběhu osmadvacetidenního cyklu. Vaše sexuální dychtivost se zvětšuje nebo zmenšuje vždy podle toho, jak blízko se právě nacházíte k ovulaci. Pokud tedy víte, v jaké části cyklu se nacházíte, máte zčásti vyhráno. Avšak zrovna u mužů to tak jednoznačné není a může se stát, že vaše sexuální touha nebude opětována.

 

Den první až jedenáctý

Na začátku menstruace se hladina pohlavních hormonů nachází u země. Vaše chuť na sex však nemusí být ohrožena. Někomu je sex při menstruaci odporný, část žen je však v posteli stejně náruživá jako jindy. Bezprostředně po menstruaci, tedy od šestého do jedenáctého dne, vaše chuť na sex ale prudce klesá. Na vině je děloha, která připravuje tělo k možnému početí.

 

Dvanáctý až šestnáctý den

Od dvanáctého dne svého cyklu hladina estrogenu a progesteronu stoupá extrémně závratnou rychlostí. Celá nažhavená tak budete čekat, až partner dorazí domů, a šaty z něj budete strhávat sotva za sebou zavře dveře. V těchto dnech se blížíte k ovulaci a vaše tělo touží po dravém sexu. Ovšem pozor, tato doba je také nejvhodnější k oplodnění, proto nezapomínejte na antikoncepci! Pokud chcete experimentovat, je na to nejvhodnější doba. A navíc má tato část cyklu pozitivní vliv i na vaše zdraví a krásu. Estrogen vám totiž krásně vyhladí pleť a vzedme ňadra.

 

Sedmnáctý až sedmadvacátý den

Okolo sedmnáctého dne znovu vaše sexuální touha začne uvadat. Hladina estrogenu klesá. Avšak progesteron se stále drží na výši a pokud nejste těhotná, může být jak příslibem slasti, tak i neblahým spínačem PMS. Ten se sám o sobě dostavuje nejčastěji kolem dvaadvacátého a třiadvacátého dne. Patříte-li k té šťastnější polovině žen, čekejte kolem dvacátého dne namísto PMS druhý postelový dech.

 

Osmadvacátý den

Osmadvacátým dnem se i hladina progesteronu dostane do záporných hodnot. Den nato se ohlásí menstruace a celý kolotoč začíná nanovo.

 

Zkazí vám to antikoncepce?

Pilulky proti početí samozřejmě zabraňují ovulaci. Jak tedy ovlivňují vaši chuť a náladu na sexuální hrátky? Sice se u vás neprojeví bouřlivý nástup sexuální touhy, ale na druhé straně to neznamená, že si sex pořádně nevychutnáte. Pokud berete antikoncepci, jste si jistá, že neotěhotníte, takže se líp v posteli uvolníte a můžete i silněji prožívat orgasmus. Pokud berete prášky, kde převládá estrogen, zvětší se vám prsa a pročistí pleť. Pokud však ve vašich prášcích převažuje progesteron, může se u vás projevit přílišná náladovost nebo propuknout nepříjemná akné.