Vyletněné tipy, které vám přijdou vhod!

Vyletněné tipy, které vám přijdou vhod!

Léto i prázdniny jsou v plném proudu, sluníčko nám řádně přitápí a teploty ukazují na pořádnou výheň. Jak se efektivní ochladit, čím zvýraznit váš půvab, zahnat žízeň, nebo prodloužit opálení? Tak se začtěte do hromady inspirativní a vyletněných tipů, třeba vám přijdou vhod.


 

Nechť je vám doma chladněji

Vyvětrejte v brzkých ranních hodinách, kdy ještě nejsou venku takové vedra a pak okna zavřete a stáhněte žaluzie, nebo venkovní rolety. Klimatizace vás zchladí, však s nízkými stupni to nepřehánějte, protože přílišné teplotní skoky při přecházení vám mohou na zdraví uškodit. Osvěžení vám zařídí také ventilátor. Pokud z ledových nápojů jste akorát orosení, zkuste popíjet vlažný mátový  čaj jako je tomu to v pouštních státech. V Egyptě vede třeba ten ibiškový, jménem karkade. Maximálně trendy jsou domácí a zdravé limonády připravovány z čerstvého ovoce. Do kabelky si s sebou vezměte nejenom láhev s čistou vodou, ale především mini ventilátor či vějíř, nebo taky tělový sprej přímo vychlazený z lednice. Konzumujte melouny na několik způsobů a zkuste se najít také v osvěžujících studených polévkách, jsou skvělé.

 

Ať záříte na všechny světové strany

Trpíte v létě na úrodu hnisavých pupínků na zádech? Možná za to může fakt, že jakmile dorazíte z pláže nebo od bazénu, neskočíte zároveň pod sprchu a necháte na zádech nejenom přebytek opalováku, ale i pot a částečky písku či prachu. A ty spolehlivě zanesou póry. Vytaste se s XXL šaty s květovanými nebo orientálními vzory, ke kterým nazujte sandálky na vyšší, byť velmi pohodlné platformě. Kombinujte džínově šortky s krajkovými nebo tunikovými topy, vklouzněte do overalu. Hřívu zapleťte do copů, které ozdobte stříbrnými kroužky. Báječné jsou také pastelové barvy na vlasy. Blondýnkám sluší jemná pink, za to brunetkám třeba půlnočně modrá, nebo fialová. Co se týká opálení, po návratu domů vsaďte na peeling a hydrataci. V drogérii si také zakupte samoopalovací sprej a tu a tam doplňte barvu.

 

Co jíst, když chcete redukovat hmotnost?

Nechce se vám striktně vařit podle zásad různých diet? Zkuste ozkoušený a funkční způsob stravování, který je znám jako dělená strava. Kilogramů se zbavíte, trávení umoudříte a klidně si můžete poručit třeba špagety s kečupem, nebo uvařit špenát a servírovat ho buďto s bramborami, nebo s vajíčkem podle toho, jaký den právě dodržujete (bílkovinný, nebo rostlinný).