TEST: Jak jste na tom se stresem?

TEST: Jak jste na tom se stresem?

Stres to je zákeřný zloděj duševní pohody a spouštěč hned několika zdravotních obtíží, které člověka táhnou ke dnu. Umíte jeho hladinu vybalancovat, nebo mu pokaždé, jak zaútočí, podlehnete? O tom, jak na tom, jste vám víc prozradí dnešní kvíz. 


 

Jak si poradíte s krizovými situacemi. Jak na ně reagujete?

A) Jsem zmatkař, nevím co teď a co potom. B) Snažím se zachovat klid, ale opravdu to není žádná legrace. C) Vím, že podlehnout emocím je v tomto směru cesta do pekel. Proto se nedám zlomit a funguji podle funkčních zásad.

 

Umíte změnit vaše zlozvyky?

A) Změny nejsou ničím, co zvládám a ovládám. B) Jsou mé, takhle k nim už přistupuji. Takže ne. C) Záleží, zda se jich chci zbavit. Pokud ano, není to problém.  

 

Jste spokojení a šťastní?

A) Absolutně nejsem. B) Tu a tam. Ale spíše více ne, něž ano. C) To víte, že jsem a jak.  

 

Dokážete se s vašimi starostmi svěřit?

A) Ne. Považuji je za své tajemství. B) Bojuji s tím, ráda bych to uměl (a). C) Ano, člověku je pak lépe.  

 

Potřebovali byste mnohem větší duševní podporu?

A) Ano. B) Občas ano. C) Pokud mi schází, umím si o ni říct, či si pomoci sám (a).  

 

Když se cítíte pod psa a stres na vás útočí, tak?

A) Se trápím takovým způsobem, že nepozřu ani sousto. B) Mám chuť se přecpávat tučnými a sladkými jídly. C) Udělám vše proto, aby situace byla vyřešena, co nejdříve k mé spokojenosti.  

 

Jak spíte?

A) Dost málo, špatně usínám a v noci se budím. B) Ponocuji. C) Jako mimino.  

 

Hodnocení

Převážně A) Váš život se odehrává v pařátech stresu od kuropění až do chvíle, než padne soumrak. Žijete v neustálém napětí a vypětí, které vyžadují bohužel škody na zdraví poměrně zásadního charakteru. Pokud neumíte se stresem lépe naložit, neváhejte změnit prostředí a kulisy vašeho životu. Není to zbabělé, je to zásadní pro to, abyste byli znovu šťastní.

Převážně B) Ač usilujete o změnu, tak stres s vámi i tak umí pořádně cvičit. Uvědomujete si, že jeho přítomnost není zdravá, spíše maximálně toxická a podle toho jednáte. Jste na dobré cestě, ale určitě se nevzdávejte a pokračujte v tom, ať míra stresu je co nejnižší. Pak budete nejenom víc v pohodě, ale hlavně šťastní.

Převážně C) Vy se nedáte. Stres ani nic, co by vás stresovalo, na vás nemůže. Máte přirozenou imunitu a váš život je opravdu skvostným příkladem pro ostatní, že bez stresu se opravdu žít dá. Jen tak dál.