K jaru patří stylové espadrilky

K jaru patří stylové espadrilky

Jaro už je konečně tady a kozačky střídají vzdušnější jarní modely. Hledáte obměnu k teniskám
a balerínám? Co takhle zkusit espadrilky?


Espadrilky nejsou žádnou novinkou. Poprvé se objevily už před 4000 lety. Název vznikl podle katalánské trávy, „espart“, která se dala splétat a mohly se z ní tak tvořit podešve obuvi. Tento typ „slaměného“ obutí sloužil po staletí mužům i ženám při práci na poli. Ve 40. letech 20. století získaly espadrilky popularitu mezi mladou generací a z kategorie pracovní se přesunuly do kategorie stylová obuv na volný čas.
Oblibě se espadrilky těší dodnes.

Espadrilky jsou stálicemi jarních a letních botníků. Letos se představí ve světlých pastelových odstínech,
ale také v tmavším provedení.

  

Kontrast k prostým minimalistickým modelům v pastelových barvách tvoří nápadnější varianty s metalickými odlesky, květinovými aplikacemi a mašlemi.

Lehký textilní svrchní materiál a podešev v slaměném vzhledu propůjčí espadrilkám jejich typický vzhled. Objevují se ale i kožené modely espadrilek.

  

Espadrilky jsou velice pohodlné a univerzální. Dají se nosit k rozmanitým stylům oblékání. Obujte je k romantickým šatům, džínům a lněné košili, i k námořnickému vzhledu. V závislosti na použitém materiálu vynikají také svou lehkostí. Není divu, že se těší oblibě napříč generacemi.

Splétané podešve se neobjevují pouze u klasických espadrilek v kolekci Deichmann, ale také u obuvi na klínovém podpatku. Je libo podešev ve vzhledu lýka, slámy nebo provazů? Roztomilé sandálky na klínku nesmí ve vašem letním botníku chybět.

  

Necháte se i vy zlákat nabídkou značky Deichmann? Zavítejte do nejbližší prodejny nebo nakupujte online
na www.deichmann.com.

Nyní máte možnost vyhrát jednu z poukázek v hodnotě 500 Kč na nákup v prodejnách Deichmann.

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku:

 

Výherci jsou:
R. Mášová, D. Kubelíková, O. Boháčová, V. Křížková