RYBY

RYBY

Ženy Ryby jsou dvanáctým znamením zvěrokruhu, ovládá je Neptun a zahrnují v sobě vlastnosti svých zbylých jedenácti sester. Vnímavé, intuitivní ženy, s magnetickou krásou a velkou duševní a duchovní silou. A jako, konec konců, všechny ženy, jsou plné protikladů. Jejich symbolem jsou dvě Ryby plující opačným směrem, a jejich úkolem je vybrat si tu pozitivní cestu a držet se jí. K tomu potřebují silnou podporu a sebepoznání, aby pak produktivně využily své nesmírně plodné představivosti a citlivosti.Potřebuje být potřebná. Svým vlastním způsobem je zamilovaná do lásky všech podob: duchovní, náboženské, sexuální a platonické. Má ale nepříjemný zlozvyk vybírat si partnery a kamarády, kteří jí přináší častá zklamání. Je to totiž snílek, s citlivou povahou, který neumí jednat, natož pak hovořit přímo. Jedním, z jejich celoživotních úkolů je naučit se říct si bez okolků o to, co potřebuje. A pak také nepřekvapí, že má problémy s vytvářením normálních intimních vztahů, místo toho tíhne k symbiotickým vazbám, připomínajícím vztah rodič-dítě.
Vlastně se průběžně pořád vznáší v oblacích, a je intuitivní, oduševnělá. Jejímu podvědomí vévodí obrovská duchovní síla, díky které, si Žena Ryby může dovolit věřit, například na reinkarnaci, mystiku, posmrtný život a kosmické síly. Svůj soukromý vesmír, si ale ráda nechává jen pro sebe a tak je často mezilidská komunikace její Achillovou patou.

Takže druhým nejdůležitějším úkolem Ryb je, naučit se budovat mosty k vnějšímu světu. K tomu musí nejdřív přijmout a formulovat svou vlastní intuici a představivost. Je to navíc trpitelka: přijímá bolest a tragédii, jako součást svého života, ale cítí se provinile, pokud vidí ostatní lidi trpět. Sice si své vlastní utrpení racionalizuje a bere ho jako přirozenou součást života, ale často trpí depresemi – to je její největší nepřítel.
U Ženy v Rybách, deprese a zlost jsou výsledkem frustrace a pocitu neschopnosti, potlačovaných ambicí a touhy, nenarozených snů. Ony totiž, drahé, křehké Ryby, se příliš zaobírají svými vlastními pocity. Nejen, že jsou zatížené nadměrným strachem, pocity viny a hněvu, navíc pohlcují tyto negativní emoce od ostatních a potýkají se s jejich odbouráváním. Aby se Ryby mohly dobře poprat se životem, potřebují kolem sebe lidi, kteří věří ve jejich sny, kteří jim pomohou se sebevyjádřením a tvůrčí energii a co si budeme povídat, lepší smysl pro humor.

Negativní emoce vedou Ryby k únikovým cestám, mimo realitu vždy rád pomůže „kamarád“ alkohol a „přítelkyně“ drogy. Od této pochybné společnosti je mohou zachránit skuteční přátelé, kteří poskytnou podporu a každodenní rutinu.

Co Žena Ryba umí nejlépe, je starat se o ostatní, což dělá naprosto instinktivně. Nikdy nezapomene poslat vám přání k narozeninám, zavolá, pokud jste nemocní, i když jste jí to neřekli (cítí, že něco není v pořádku a musí to zkontrolovat). O své děti se stará přepečlivě, z celého srdce podporuje svého manžela (ať už je její první, druhý nebo třetí), a nikdy nezapomene na sousedy nebo kamarády. Každá matka v Rybách ví, že náplast, kterou lepí na rozbité koleno své ratolesti, nepřinese pocit úlevy,  hojivý účinek má totiž láska a péče, kterou spolu s náplastí, dává svému dítěti.

 

Vztahy a láska

Všichni jsme vyrůstali v očekávání, že se naše sny jednou splní, že budeme mít ideálního partnera na celý život. Myslíme si, že naše vztahy nás budou chránit před nároky na sebe sama a okolního světa. I když je to jen fantazie, Žena Ryby se snaží tomu přiblížit, když chrání své blízké proti stresu a pomáhá jim realizovat jejich sny. Je úžasnou milenkou nebo partnerkou, pokud se cítí milovaná a chráněná, až na to, že nemá dostatečně ráda sebe sama.

Je hodně oblíbená a milovaná, protože pomáhá lidem najít jejich sebelásku a dokáže jim dělat radost, je velmi obětavá. Sama také potřebuje moře lásky a pocit bezpečí, ale jen zřídka kdy se jí toho dostává. Tak moc se snaží vytvářet klidné a příjemné prostředí pro ostatní, až je vyčerpána, její vlastní snahy jí nenaplňují.

Ryby jsou úžasné osobnosti, pokud ovšem neplavou proti proudu a proti sobě.

 

Celebrity ve znamení Ryb

Albert Einstein, Rachel Weisz, Michelangelo, Nina Simone, Bruce Willis, Viktor Hugo, Elizabeth Taylor, Lou Reed, Liza Minelli, Eva Herzigova