Dejte si pozor na to, čím si čistíte zuby

Dejte si pozor na to, čím si čistíte zuby

Kosmetika může být dobrý sluha i zlý pán. Toto heslo platí nejen u dekorativních líčidel, ale také u kosmetiky, kterou denně používáte k běžné hygieně. Na co se tedy zaměřit při jejím výběru?
V první řadě sledujte její složení, pokud je na etiketě nekonečný seznam umělých ingrediencí, dejte od toho raději ruce pryč.


 

Studování etiket na zadní straně obalu vám možná na začátku přijde zdlouhavé, brzy se ale zorientujete. Takzvané INCI (fakta, co produkt obsahuje) vám pomůže v rozhodování, co stojí za koupi a co se skutečně nevyplatí. První 4 až 5 přísad na seznamu tvoří cca 70 % z celkového produktu, na konci se potom objevují nejméně zastoupené složky.

 

Není přírodní jako přírodní

Označení přírodní kosmetika není regulováno zákonem, mnoho obalů tak může klamat. Opět platí rada přečíst si složení a na základě toho se rozhodnout. Produkt, který se tváří jako přírodní v sobě může skrývat chemický koktejl, kterým si spíš uškodíte, než pomůžete.

Kromě krémů a líčidel dennodenně používáte produkty na čištění zubů. I u nich je potřeba myslet na složení. Značka My White Secret svým zákazníkům nabízí skutečně přírodní kosmetiku s obsahem přírodních látek
a derivátů, které jsou šetrné k zubní sklovině. Ve svém portfoliu mají zubní pasty, bambusové kartáčky, pásky na bělení zubů i dentální nit.

                                                            

Nezapomínejte na životní prostředí

Pravá přírodní kosmetika bude mít příznivé účinky nejen na vaše tělo a zdraví, ale bude mít dobrý dopad i na životní prostředí. Velkým boomem je omezování plastů a zero waste, touto filosofií se řídí i My White Secret. Jejich bambusové kartáčky jsou plně rozložitelné a nezatěžují planetu nadbytečným plastem, který způsobují běžné plastové kartáčky. Dentální nit je zase ve skleněné dóze. Po jejím vypotřebování se dají dokoupit samostatné náplně a nemusí se vyhazovat další zbytečný odpad. Produkty jsou navíc netestované na zvířatech a vhodné pro vegany.

 

(Ne)zbytná kosmetika

Všechnu kosmetiku ze své koupelny asi nadobro nevystrnadíte, ale rozmyslete si, co skutečně potřebujete. Dejte přednost kvalitě před kvantitou a nedostávejte do těla zbytečné škodliviny.

 

Více informací o přírodní kosmetice My White Secret najdete na webu https://www.mywhitesecret.cz/.