Česko a Slovensko se opět spojí. Na jednu noc na Česko-Slovenském plesu 2020

Česko a Slovensko se opět spojí. Na jednu noc na Česko-Slovenském plesu 2020

Nejoblíbenější událost česko-slovenské plesové sezóny představuje hlavní hvězdy večera,
Evu Pilarovou a Richarda Müllera.
  


Sedmý ročník Česko-Slovenského plesu se bude konat 8. února 2020 v pražském Obecním domě.
Předprodej vstupenek zahájen.

Na jedinou noc v roce se Česko a Slovensko opět spojí

Prestižní událost plesové sezóny, oblíbený Česko-Slovenský ples se 8. února 2020 vrátí do historických prostor Obecního domu v srdci Prahy se svým 7. ročníkem. Na respektované akci, která je věnována poctě a upevňování nadstandardních vztahů obou zemí, přicestuje každoročně přibližně tisícovka hostů. Mezi zúčastněnými nechybí nejvýznamnější osobnosti z různých oblastí veřejného života obou států. Kvůli Česko-Slovenskému plesu do Prahy dokonce cestují úspěšní a známí Češi a Slováci žijící už léta za hranicemi svých rodných zemí.

Za šest let své nepřehlédnutelné existence si Česko-Slovenský ples postupně vybudoval status akce a místa, kde se obě země symbolicky setkávají a jejich společná historie na jedinou noc ožívá v podobě oslavy
a upevňování vzájemných vztahů. Potvrzením výjimečného postavení této společenské události je i každoroční záštita prezidentů obou zemí.

Organizátoři plesu v těchto dnech spouštějí prodej vstupenek na oficiální webstránce Česko-Slovenského plesu: https://ceskoslovenskyples.cz/vstupenky.html 

 

Exkluzivní otevření plesu laureátem Křišťálového křídla

Slavnostní otevření 7. ročníku Česko-Slovenského plesu bude opravdovým pohlazením pro duši milovníků klasické hudby. Úvodním vystoupením večera totiž bude operní árie v podání uznávaného slovenského tenora Miroslava Dvorského. Aktuální laureát prestižního ocenění Křišťálové křídlo za rok 2018 v kategorii Divadlo
a audiovizuální umění, pravidelně vystupuje na těch nejprestižnějších operních jevištích světa, mezi které patří královská opera Covent Garden v Londýně, nebo špičková milánská La Scala.

 

Největší legendy i největší hvězdy mladé generace na jednom pódiu

Česko-Slovenský ples se může každoročně pochlubit prvotřídním programem, který se bohatostí své skladby
a žánrovou pestrostí postará o zábavu všech hostů. Nadcházející ročník plesu dnes odhaluje hlavní hvězdy večera
zástupkyni největších českých hvězd, legendární zpěvačku Evu Pilarovou, která letos slaví kulaté jubileum, úctyhodných 80 let a legendu československé hudební scény zpěváka Richarda Müllera. Hvězdnou sestavu umělců doplní zpěvačky Leona Machálková a Emma Drobná a také zpěvák Martin Chodúr, který se těší velké oblibě jak u českého, tak i u slovenského publika.

Stejně exkluzivní jako jména sólistů večera bude také jejich hudební doprovod na pódiu Smetanovy síně; o ten se již tradičně postará Rozhlasový Big Band Českého rozhlasu se smyčcovou sekcí Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Bohatým a pestrým programem bude hosty večera doprovázet šarmantní česko-slovenská moderátorská dvojice ve složení Michala Hergetová a Roman Juraško.

 Zdroj: Archív Richard Műller

 

Dramaturgie v duchu pocty Milanu Rastislavovi Štefánikovi

Jak mají organizátoři Česko-Slovenského plesu ve zvyku, dramaturgie akce se opět ponese v duchu významných osobností a okamžiků v dějinách obou zemí. V programu nadcházejícího ročníku proto bude speciální místo patřit připomínce 140. výročí narození generála Milana Rastislava Štefánika, který je dodnes považován za jednu z nejuznávanějších osobností společné československé, ale rovněž české a slovenské historie.

 

Veškeré důležité informace naleznete také na sociálních sítích na profilech Česko-Slovenského plesu:

Facebookový profil , Instagram  , kanál You Tube