Jedinečný kalendář 2020 plný známých osobností

Jedinečný kalendář 2020 plný známých osobností


Již podruhé podpořili známí herci a sportovci tzv. Jedinečný kalendář neziskové organizace Psí šance z.s. Mezi nimi letos například herci Pavel Liška, Erika Stárková, Vašek Neužil a další. K celému projektu vzniklo i 12 krátkých videí, na kterých herci prozrazují, jakým zvířetem by v příštím životě chtěli být a proč, nebo také jak moc pro ně znamená problematika dnešní fauny od množíren psů až po záchranu velryb.

Každá osobnost si na focení vzala svého čtyřnohého mazlíčka, nebo si zvolila zvíře, které je jí nějakým způsobem blízké. Proto se v druhém ročníku Jedinečného kalendáře neobjevují pouze psi, ale také kočka, lev, slon či orangutan. I pozadí fotek napovídá, co je daným osobnostem blízké.

Pavel Liška se netajil tím, že právě zvíře liška by byla odrazem jeho budoucího života. V pozadí fotografie nechybí záběr na motorky z cest s Vandráky Vagamundos. „Tady na té planetě lidi strašně blbnou a čím dál víc nám to připadá normální, takže se musíme vracet zpátky k tomu, abychom si uvědomili, že to normální není,“ zhodnotil oblíbený herec problematiku dnešní fauny.

Kromě herce Pavla Lišky, do kalendáře propůjčili svou tvář i hvězdy českého seriálu Most! Erika Stárková
a Michal Isteník. „Problematika dnešní fauny se mě hodně dotýká,“ říká Erika Stárková, kterou od dětství rodiče vedli k lásce k přírodě. Její herecký kolega má zase jasno v tom, čím by chtěl v příštím životě být a proč. „Asi prasetem. Už bych se nemusel přetvařovat a úplně svobodně, bez výčitek, bych se vyválel v blátě.
Nebo kamzíkem, že bych konečně ztratil strach z výšek,“ říká s úsměvem Michal Isteník.

              

V loňském kalendáři organizace Psí šance z.s. se objevil herec Hynek Čermák, v tom letošním je jeho atraktivní manželka Veronika Čermák Macková, která má pro záchranu zvířat velké cítění. „Zvířata nejsou móda, ani styl, ani nejnovější prášek na erekci! Jsou to živé bytosti jako my, které mají právo na svobodný život!" Napsala Čermák Macková na svůj Instagram.

„Jsem proti klecovýmu chovu veškerých užitkových zvířat,“ zmiňuje na videu i herec Václav Neužil a dodává, jak je důležité nemyslet jenom na sebe. Právě Václav Neužil a herečka Kristýna Podzimková se objevují
v charitativním projektu Jedinečný kalendář již podruhé a doufají, že jejich podpora podnítí i další lidi k tomu,
aby pomáhali tomuto a podobným projektům.

V kalendáři dále najdete herce Braňo Poláka s monumentálním vyobrazením slonů, Báru Mottlovou, která má ke psům velmi blízko, herce Viktora Zavadila se svým psím kamarádem Dušanem, Miss Earth Česko Karolínu Mališovou nebo českou atletku Michaelu Hrubou a Vaška Koláře, českého biketrialistu.

Výtěžek z prodeje kalendářů bude věnován dvěma organizacím. Záchranné stanici pro československé vlčáky v Adamově u Brna a útulku Tibet v Marefách kousek od Vyškova, který poskytuje azyl nejenom psům, ale také kočkám, prasatům, krávám, kozám, příležitostně i srncům a mnohým dalším.

Kalendáře můžete kupovat na e-shopu Psí šance z.s.

 

Videa ke kalendáři si můžete prohlédnout zde:

 

 

 

 

Více informací na www.psisance.cz
Foto kredit: Lubomír Buchta