Labutí jezero poprvé na Česko-Slovenském plese

Labutí jezero poprvé na Česko-Slovenském plese

Hosté Česko-Slovenského plesu si vychutnají kultovní Labutí jezero hned ve dvou exkluzivních "česko-slovenských" provedeních.


Sedmý ročník Česko-Slovenského plesu už 8. února 2020 v pražském Obecním domě.

 

Program pro nejnáročnější Labutí jezero ve dvou exkluzivních číslech

Česko-Slovenský ples, který si za poslední léta vybudoval upřímnou oblibu u mnohých Čechů a Slováků, se vrací už 8. února 2020 do historických prostor pražského Obecního domu se svým 7. ročníkem. Organizátoři v těchto dnech odkrývají hned několik informací a novinek, na které se mohou jejich hosté těšit. 

Česko-Slovenský ples každoročně přináší koncept exkluzivních úvodních předtančení, které svěřuje do rukou největších baletních mistrů. Blížící se ples nebude výjimkou. Tentokrát si hosté vychutnají alfu a omegu klasického baletního repertoáru kultovní mistrovské dílo z pera Piotra Iljiče Čajkovského, Mariuse Petipu a Lva Ivanova Labutí jezero a to hned ve dvou opravdu exkluzivních provedeních. První z nich a zároveň úvodní předtančení bude v režii Baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni.

O druhé baletní vystoupení se postará baletní dvojice Olga Chelpanova a Konstantin Korotkov první sólisté Baletu Slovenského národního divadla, kteří zatančí ikonický duet Bílé Adagio vrchol druhého dějství Labutího jezera, původně psáno jako milostný duet z Čajkovského opery Undina. Vystoupení bude součástí speciálního programového bloku věnovanému poctě Slovenskému národnímu divadlu významná slovenská kulturní instituce příští rok oslaví 100. výročí založení.

Úvodní operní árie plesu odezní v podání sólisty Slovenského národního divadla a uznávaného slovenského tenora Miroslava Dvorského, který pravidelně hostuje na nejzvučnějších operních jevištích světa, v královské opeře Covent Garden v Londýně, nebo špičkové milánské La Scale.

 

Richard Müller, Eva Pilarová, Leona Machálková, Emma Drobná i Chodúr na jednom pódiu

Česko-Slovenský ples přináší každoročně i bohatý program plný koncertů hvězd popové scény v doprovodu bigbandu a také vystoupení největších hudebních legend obou zemí. Tentokrát se mohou hosté pobavit během koncertů Richarda Müllera, Evy Pilarové, Leony Machálkové, Emmy Drobné či Martina Chodúra. O jejich hudební doprovod se již tradičně postará Rozhlasový Big Band Gustava Broma se smyčcových sekcí Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Milovníci folkloru si přijdou na své při vystoupení oblíbeného souboru Limbora, který už neodmyslitelně patří do programu Česko-Slovenského plesu. Fanoušci swingu se zase mohou těšit na vystoupení Jany Dekánkovej a FATS JAZZ BAND.

Bohatým a pestrým programem bude hosty večera doprovázet šarmantní česko-slovenská moderátorská dvojice ve složení Michala Hergetová a Roman Juraško.

Vzhledem k vysoké kulturní a společenské úrovni i významu Česko-Slovenského plesu oficiální záštitu nad akcí stejně jako v minulých letech znovu převzal prezident České republiky J.E. pan Miloš Zeman a poprvé v historii plesu i nová prezidentka Slovenské republiky J.E. paní Zuzana Čaputová.

 

Speciální pocta regionům: zlínský a trenčínský 

Stejně jako v minulých letech, v rámci plesu dostane prostor i prezentace vybraných partnerských regionů ze Slovenska a Česka. Letos tak ples symbolicky odprezentuje zlínský region a trenčínský region. Díky této symbolické poctě si návštěvníci plesu opět užijí vystoupení umělců pocházejících z daných regionů, folklórní vystoupení lidových souborů z obou zemí Cimbálová muzika Strýci ze Strání ze zlínského regionu a Ľudová hudba Michala Pagáča z regionu trenčínského a vychutnají si také regionální kulinářské i vinařské speciality.

 

Plesové menu zveřejněno

Plesový hosté se opět mohou těšit také na nezapomenutelný kulinářský zážitek. Servírovanou galavečeři
v plesových síních a sálech Obecního domu jim opět připraví
Francouzská restaurace Art Nouveau, pod vedením šéfkuchaře Patrika Bečváře, člena Národního týmu kuchařů a cukrářů. Právě v těchto dnech organizátoři zveřejňují exkluzivní plesové menu nadcházejícího ročníku, které si návštěvníci mohou prohlédnout ZDE.

 

Veškeré důležité informace naleznete také na sociálních sítích na profilech Česko-Slovenského plesu:

Facebookový profil

Instagram 

kanál You Tube 

Zdroj: Česko-Slovenský ples / Foto: Pavel Dvořák