Éterický olej BERGAMOT

Éterický olej BERGAMOT

Dopřejte si slunce i v deštivých podzimních dnech prostřednictvím bergamotu! Zahřeje vaše srdce, zlepší náladu a rozzáří vaše všední dny BERGAMOT: Latinský název : Citrus bergamia, Země původu : Itálie, Guinea, Maroko, Korzika, Způsob získávání silice : mechanické


Dopřejte si slunce i v deštivých podzimních dnech prostřednictvím bergamotu! Zahřeje vaše srdce, zlepší náladu a rozzáří vaše všední dny rs_bargamot titulka rs_bergamotBERGAMOT: Latinský název : Citrus bergamia, Země původu : Itálie, Guinea, Maroko, Korzika, Způsob získávání silice : mechanické lisování oplodí za studena Citrovník bergamotový rostl původně pouze v Itálii. Rodí malé citrusové plody, které uzrávají ze zelených ve žluté, ale plod je nepoživatelný, protože je příliš kyselý. Bergamot je nejčistším citrusovým esenciálním olejem a získává se ze slupky téměř zralého plodu.

rs_bergamot1Charakteristika

Bergamot má sladké citronově svěží vysoké tóny a teplé, květinové, balzámové podtóny.Je razantnější než ostatnícitrusy. Mísí se dobře s ostatními citrusy a květinami, ale také s cypřišem, rozmarýnem, zázvorem, apod. Jeho vůně je velmi oblíbená a je obsažena v mnoha hlavně pánských parfémech.

Účinky na tělo

Snižuje sekreci tukových a potních žláz-je vhodný na mastnou pleť a akné, vyběluje pokožku a stahuje póry. Působí také silně antisepticky-vhodný při angýně, bolesti v krku(vhodné smíchat s citronem). Zlepšuje dýchání (s eukalyptem). Ochlazuje, snižuje horečku. Dezinfekční prostředek močových cest.

rs_bergamot2Působení na psychiku

Bergamotový olej vás uvolní a zbaví starostí, zlepšuje náladu, harmonizje a uzemňuje vztahy v rodině – dobrý do aromalampy na klidné odpoledne, večer Upozornění: Je fotosenzitivní, což znamená, že v kontaktu se slunečním zářením může vyvolat na pokožce alergickou reakci. Text: Jana Fridrichová