Maturita dálkově není dnes ničím zvláštním

Maturita dálkově není dnes ničím zvláštním


V patnácti letech jen málokdo ví, čemu se chce v životě věnovat, nebo co je pro něj do budoucna dobré. Později častokrát litujeme, že jsme tehdy nestudovali více, nedodělali si ještě tu vysokou, nebo maturitu. Nikdy však není pozdě splnit si sny!

Děkujme covidu za to, že náš svět digitalizoval. Spoustu věcí, které jsme si dříve nedokázali představit v online podobě, dnes plně zvládáme na dálku. Vzdělávání je jednou z nich! Studium na dálku už je dnes zcela běžné.

Dodělejte si maturitu klidně při zaměstnání

Maturitu si lze doplnit na dálku. Na dálkové studium se specializuje například Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o. v Praze 4. Na jejím sídle však až tolik nezáleží, protože do školy vlastně vůbec není třeba chodit. Veškeré materiály máte k dispozici online, takže se můžete učit samostatně. Samozřejmě je lepší, pokud na hodinu přijdete, ale pokud nedorazíte, svět se nezblázní. Jste dospělí.

Na SŠGH je více než polovina studentů dospělých, studují při zaměstnání a vše zvládají. Studijní oddělení i vyučující s nimi komunikují, vychází jim vstříc a snaží se jim studium co nejvíce zpříjemnit. Výhodou je také možnost využívat konzultace s profesním poradcem. Škola rovněž přímo zprostředkovává zaměstnání, často se na ni totiž obracejí potenciální zaměstnavatelé.

Neváhejte se vrátit do učícího procesu

Maturita dálkově zní sice dobře, ale nejste si jistí, zda byste zvládli návrat do studijního života? SŠGH má pro tyto situace připravený kurz efektivního určení. Studentům, již odevzdají přihlášku včas, je k dispozici zdarma. Stejně tak je možné využít vstupní intenzivní kurz anglického jazyka. Přestaňte hledat důvody, proč to nejde, a pusťte se do studování. Mimochodem dalším důvodem, proč nečekat, je i možnost maturovat bez matematiky. Nikdy nevíte, kdy se legislativa změní a matematika bude vyžadována povinně.

Na SŠGH lze dálkově studovat čtyřleté obory cestovní ruch, management v gastroslužbách, hotelnictví, podnikání 2leté a podnikání 3leté.