Thalion Algo Pur: Kvalitní péče o aknózní pleť v každém věku

Thalion Algo Pur: Kvalitní péče o aknózní pleť v každém věku


Thalion je jednou ze značek, kterou na českém trhu zastupuje firma BeautySense. Jedná se o kvalitní mořskou kosmetiku z Francie, která je vytvořena jak pro profesionální práci v kosmetických salónech, tak obsahuje i řadu na domácí péči.

Řada Thalion Algo Pur je určena pro problematickou a aknózní pleť. Mohlo by se tak zdát, že se jedná hlavně
o kosmetiku pro teenagery, ale není tomu tak. Hormonální akné trápí hlavně ženy v dospělém věku. Špatná pleť ovlivňuje naši psychickou stránku, sebevědomí a může nám způsobit i zbytečné komplexy. Proto bychom měli
o problematickou pleť kvalitně pečovat, měli bychom používat kosmetiku s vysokým obsahem aktivních látek, nedráždivou, nekomedogenní a ideálně bez parfemace.

Thalion je mořská kosmetika, která pochází z Bretaně, tedy z části Francie, která je od roku 1985 na seznamu UNESCO. V současné době vlastní firmu již třetí generace rodiny Prigent. Je to jedna z mála profesionálních kosmetik, která od vlády obdržela certifikát EPV, který dokládá dokonalost výjimečného francouzského know-how.  Značka „Entreprise du Patrimoine Vivant“ (EPV) je známkou uznání ze strany státu a byla vytvořena
s cílem odlišit zejména francouzské společnosti a špičkové průmyslové a řemeslné know-how. Kosmetika je vyrobena výhradně ve Francii s označením certifikátu ECOCERT.

Řada Thalion Algo Pur má unikátní složení Sebomarine complex, se silnými protizánětlivými účinky, které tiší projevy akné, zabraňují bakteriálním infekcím a regulují tvorbu mazotoku. Síla mořských řas v kombinaci se zeleným jílem stahuje póry a zmarňuje pokožku. Jedná se o tzv. bezpečnou kosmetiku. Až 94% složek je přírodního původu. Je v hodná pro péči od 12 let věku jak dívek, tak chlapců.

Správná kosmetická péče je pro klienta přizpůsobena na míru, což znamená výběr produktů dle typu stavu pleti klienta již od prvního kroku ošetření, výběru správného peelingu, přes sérum a závěrečnou péči. Samozřejmostí je správná na míru sestavená domácí péče.

A kde se vlastně bere akné? Akné dospělého věku neboli hormonální akné nejčastěji postihuje bradu, čelist
a krk. Příčinou jsou nejčastěji hormonální změny – vysazení antikoncepce, těhotenství nebo menopauza. Na vině ale bývá také špatná životospráva, kouření a stres. Na péči o aknózní a mastnou pleť musíme klást velký důraz, protože špatná pleť ovlivní naši psychickou stránku, sebevědomí a může nám způsobit i zbytečné komplexy.

Nemilým pozůstatkem akné jsou jizvičky. Existuje několik možností, pomocí kterých je možné nepříjemné projevy zmírnit, ale léčba se samozřejmě vždy odvíjí od velikosti, tvaru a povahy jednotlivých jizev.

Žádná terapie by neměla začínat ve chvíli, kdy akné ještě není zcela vyléčené. U rozsáhlejších jizev je vždy důležité konzultovat problém s lékařem, který zjizvenou tkáň prohlédne a navrhne nejlepší způsob řešení.