Přírodní záchrana na letní výlety

Přírodní záchrana na letní výlety

Slunečné počasí a letní teploty nám dodávají energii a zároveň signalizují, že můžeme vyrazit někam ven a užít si volno se vším všudy.


V horkých dnech je naše pokožka vystavena slunečnímu záření, pleť bývá dehydratovaná, často nadměrně vysušená a náchylná ke spálení. Proto je dobré nepodcenit její ochranu. 

Pokud trávíme volný čas aktivně sportem v přírodě, měli bychom počítat i s možností nepříjemných hmyzích kousnutí nebo drobných zranění a být na ně připraveni. V takto nečekaných případech se hodí mít po ruce nebo v cestovním zavazadle bylinkovou “kápézetku”, která nám zajistí rychlé a účinné ošetření pokožky. Které produkty by v ní neměly chybět a proč? 

Základním kritériem při výběru kosmetiky  je pro většinu z nás zejména šetrnost k organismu a s tím související nulové procento chemických přísad. Pokud je navíc produkt český a je vyroben ručně podle tradiční receptury, jako u společnosti Dr. Dudek, je to o důvod víc s výběrem neváhat ani chvilku. 

Nezbytností v KPZ by měly být výrobky s propolisem, jehož dezinfekční, konzervační, antimikrobiální
a antibiotické účinky jsou využívány od nepaměti.
Přírodní propolisová tinktura má všestranné použití. Při zevní aplikaci neředěná tinktura zklidňuje a dezinfikuje podrážděnou pleť. Můžeme ji aplikovat na drobné ranky, vřídky, bradavice a  při bodnutí hmyzem a klíštětem. Rychlé a účinné řešení při těchto poraněních nabízí právě kombinace propolisové tinktury a propolisové masti. 

Kloktání zředěné tinktury pomáhá při bolestech v krku a nachlazení, které nás v letních měsících trápí často především ze změn teplot (např. klimatizace). Přírodní propolisová tinktura je vhodná i na inhalace, pomáhá zmírnit rýmu a další nemoci dýchacích cest. 

Tradiční propolisová mast urychluje a podporuje účinky tinktury, čímž pomáhá nejen při zmíněných kožních potížích, ale třeba i na změkčení ztvrdlé kůže na rukou či patách, na jizvy, vrásky či popraskané nebo vysušené rty ze sluníčka a na koutky. I děti budou nadšené z používání masti, která má příjemnou vůni a konzistenci. 

Na spáleniny od sluníčka je vhodné mít v KPZ Asijskou Mumiomast a Svatojánský třezalkový olej. Po slunění je ideální zklidnit pleť koupelí s třezalkovým olejem nebo olej vtírat ihned po koupeli do ještě vlhké pokožky. Regenerační a zklidňující účinky Třezalkového oleje dále podpoří Asijská mumiomast s obsahem zázračného mumia - látky pocházející z asijských velehor a vzhledem připomínající černou pryskyřici. Mumio obsahuje zhruba 80 položek z minerální i organické sféry v harmonické rovnováze. Asijská mumiomast díky tomu vyniká výraznými hojivými, ochrannými a protizánětlivými účinky a přispívá k celkovému zlepšení obranyschopnosti kůže. 

Všechny produkty od českého výrobce Dr. Dudek jsou 100 % přírodní a jsou vhodné nejen pro dospělé ale i děti. Připravte se na letní období a vybavte si svou KPZ. Zapojte se do soutěže a vyhrajte balíček od českého výrobce Dr. Dudek. 
Odpovězte na otázku:

 

 

 

 

 

zdroj/foto: Dr. Dudek

 

 

 

 

 

výherci: J. Šírová, A. Nechanická, P. Loudová