Já chci miminko...

Já chci miminko...

Chtěla byste být maminkou a partner vaše přání sdílí? 


Ještě než se pustíte do moc příjemného snažení, věnujte pozornost raději vašemu jídelníčku, váze a dalším faktorům, které vám dopomohou k tomu, abyste přirozenou cestou bez problémů počali zdravé děťátko. Tady jsou úspěšné fígle, jež vám zvýší plodnost.

 

Tyto tipy navýší šanci na hladký průběh početí i těhotenství

Kdy je ten nejlepší čas proto, abyste byla těhotná?

Podle odborníků je nejlepší  25. rok v životě ženy. Pokud dítěte počněte v rozmezí 25. - 30. roku je to ještě
v pořádku. Berte však na zřetel, že je mnohem důležitější to, zda potomka opravdu chcete, nebo zda je to přání spíše vašich rodičů či rodiny. V žádném případě se nerozhodujte k těhotenství pod tlakem rodiny a známých, přání být matkou by mělo být vaše vlastní a samozřejmě partnerovo.

 

Vylepšete si jídelníček a zaměřte se na tyto vitamíny a cenné látky

Zapomeňte na rychlé občerstvení u okýnka Drive In a začněte se více zajímat o to, co budete jíst, abyste byla zdravá a neztěžovala tělu proces početí. Vsaďte na ryby, ovoce, zeleninu, luštěniny, celozrnné pečivo a omezte příliš tučné a sladké pamlsky. To stejné také platí u alkoholu a cigaret, na obě byste měla, co možná nejrychleji zapomenout.  Ženy, které pravidelně kouří a přitom holdují alkoholickým nápojům, mají mnohem víc problémů
s otěhotněním a následným donošením dítěte. Velmi často se u nich vyskytuje předčasný porod nebo dokonce potrat. Doplňte vitamín C a dbejte také o to, aby váš partner jedl zdravě. Je to právě vitamín C, který vylepšuje kvalitu i DNA ve spermatu. Dále se doporučuje zinek, jód a především kyselina listová.

 

Hormonální jóga: Cesta k hormonální harmonii přirozenou cestou

Před několika měsíci jsme o hormonální józe již psali a dokonce ji i vyzkoušeli. Podle pozitivních ohlasů pomáhá otěhotnět, vylaďuje hormonální výkyvy a také pomáhá s předčasnou menopauzou. Cesta ke zdravému ženství přirozenou cestou opravdu existuje, však posuďte sama.  Doporučuje se také cvičení podle Mojžíšové, ale jóga vás bude zřejmě bavit mnohem více.

 

 

 

 

 

Text: Lenka Zelnitiusová    
Foto: pixabay.com