V čem vozíte vaše dítě? Aneb jaké kočárky jsou dnes na trhu k dostání

V čem vozíte vaše dítě? Aneb jaké kočárky jsou dnes na trhu k dostání

Dámy, které pamatují doby, kdy kočárky ještě neměly dnešní odpružení, ergonomický design a terénní kola nebo třeba brzdu na úchytu si určitě říkají, jak musí být dneska lehké s kočárkem po městě pohybovat. Je tomu ale tak? Není to spíš naopak? Nejsou všechna ta u


Dámy, které pamatují doby, kdy kočárky ještě neměly dnešní odpružení, ergonomický design a terénní kola nebo třeba brzdu na úchytu si určitě říkají, jak musí být dneska lehké s kočárkem po městě pohybovat. Je tomu ale tak?

Maternal flight

Není to spíš naopak? Nejsou všechna ta udělátka spíš na obtíž? Neztěžují ve skutečnosti ovladatelnost kočárku? Pohyblivá přední kolečka jako u nákupních vozíků, aby kočárek zatáčel tam, kam si přejeme, není pak spíš těžší kočárek přesvědčit, aby jel požadovaným směrem? Dřív se přední část kočárku musela nadzvednout, aby se kočárku udal směr. Takže, jak to ve skutečnosti je?

Moderní kočárky

Dnešní kočárky, které si maminky pořizují, už jsou natolik moderně navržené, že vzbuzují skoro respekt. Nehledě na to, že kdybyste měla na obrázku rozlišit kočárek pro panenku a skutečný kočárek, možná byste váhala. Sekce "kočíky pre bábikyv eshopu kociky-tako.sk dovede poměrně dobře přesvědčit, že i kočárky – hračky už vypadají jako reálné kočárky, škoda, že tak nejdou i použít, protože jsou o dost levnější. Ono mít dítě není zrovna levná záležitost. Takže asi není na škodu, zjistit si, který kočárek je opravdu dobrý, kvalitní, vydrží a nebudete se s ním muset příliš caplovat. Třeba v zimě, když je v ulicích sníh, je pak možná s malinko odrostlejšími dětmi jezdit na sáňkách, než se mermomocí mordovat s kočárkem. Jestli sáňky nemáte, zkuste zabrousit do kategorie "sánky"obchodu kociky-tako.sk. Důležitým faktorem je určitě váha. Obzvlášť, jestli bydlíte ve vyšším patře bez výtahu. Sice můžete kočárek skladovat ve sklepech, ale jsou i jiné důvody, proč by kočárek měl být pokud možno lehčí, třeba přeprava veřejnou dopravou.

Dvojčata

A co třeba v případě, že máte dvojčata? Dvakrát víc všeho. Asi se nevyplatí kupovat dvakrát stejný kočárek, určitě ne finančně. U kočárků pro dvojčata je obzvlášť důležité, aby se s nimi dobře manipulovalo vzhledem k tomu, že jsou dvakrát tak velké a je pak jedno, jestli jsou korby nebo sedátka vedle sebe nebo za sebou. Nakoukněte do sekce "kočíky pre dvojičkyv obchodě kociky-tako.sk pro inspiraci.