Portobello Caprese burgery

Portobello Caprese burgery

Ingredience na 4 porce:

2 balení Garden Gourmet Sensational Burger
8 hub Portobello
2 rajčata
1 sáček rukoly
1 mozzarella
4 lžičky pikantního červeného pesta
Několik lístků bazalky
Sůl a pepř

Postup:

  1. Nejprve začněte tím, že si v kuchyňském robotu vytvoříte červené pesto (viz TIP) nebo ho kupte již hotové. Zeleninu opláchněte a očistěte. Jednu papriku si nakrájejte na tenké plátky. Na plátky nakrájejte také rajčata a mozzarellu. Z Portobello hub odřízněte stonky.
  2. Rozehřejte si gril a následně na něm opečte Garden Gourmet Sensational burgery podle pokynů na obalu. Když jsou hotové, odstavte je na okraj grilu (například na kousek hliníkové fólie), abyste je udrželi v teple.
  3. Klobouky Portobello houby opečte na grilu z obou stran a okořeňte solí a pepřem.
  4. Můžete začít servírovat! Čtyři kousky Portobello hub, které vám poslouží jako základna pro burgery, umístíte na talíř. Na každý kousek rozložte rovnoměrně rukolu, Garden Gourmet Sensational Burger, plátek mozzarelly a rajčete.
  5. Navrch dejte pikantní červené pesto, ozdobte lístky bazalky a okořeňte červeným pepřem. Všechny připravené burgery přikryjte dalšími čtyřmi Portobello houbami a můžete podávat.

 

TIP: Domácí pikantní červené pesto

Budete potřebovat: 150 g sušených rajčat (sklenice), 100 g pečené nebo grilované papriky, 4 červené chilli papričky (bez semínek), 1 lžíce piniových oříšků, 2 stroužky česneku, 25 g parmazánu nebo veganského strouhaného sýra a extra panenský olivový olej. Všechny ingredience rozemelte do jemna v kuchyňském robotu. Při mletí postupně přilévejte olivový olej a v případě potřeby dochuťte solí.