Žehlení vlasů: Jak na to?

Žehlení vlasů: Jak na to?

SOUTĚŽ o žehličku na vlasy!


Chcete mít krásné a rovné vlasy? To nejjednodušší je vyrovnat je pomocí žehličky na vlasy. Doma ji má spousta slečen a dam, mnohé ale přesně nevědí jak s ní zacházet, a vlasy si tak často společně s žehlením i významně ničí. Jak tedy postupovat správně, a na co si dát při žehlení vlasů pozor?

 

Základní pravidla

Vyžehlené vlasy vypadají luxusně a elegantně, ovšem jen do té doby, než jsou nesprávným žehlením zcela zničené. Vlasy by se proto neměly žehlit častěji než jedenkrát až dvakrát v týdnu, a při žehlení by měly být vždy dokonale suché. V opačném případě jim častým kontaktem s rozžhavenou žehličkou způsobíte vysušení, třepení konečků a ztrátu lesku. Neméně důležitá je pak i správná vlasová kosmetika, technika žehlení a také kvalitní žehlička na vlasy.

 

Jakou žehličku zvolit

Pokud jde o žehličky, nejlepší pro vaše vlasy je keramická žehlička na vlasy, případně pak turmalínová nebo teflonová. Na kov okamžitě zapomeňte. Je sice levnější, ale poškození vlasů je extrémní. Keramika nebo teflon jsou mnohem šetrnější, a vůbec nejlepší jsou modely s ionizačním efektem, které zabraňují elektrizování vlasů
a zajišťují tak dokonalejší vzhled, hladší vlasy a jednodušší žehlení. Nejmodernější modely vám pak umožní kontrolu teploty pomocí displeje, rychlé zahřátí i volbu mezi žehlením nebo naopak tvorbou kudrlin. Příkladem je třeba všestranná žehlička s kulmou Pokud jde o techniku žehlení vlasů, žehlí se vždy po pramenech,
od kořínků dolů, přičemž přejíždět žehličkou není vhodné častěji, než je nezbytně nutné.

 

Vlasové přípravky pro žehlení

Před každým žehlením vlasů je vhodné nanést ochranný termoaktivní přípravek – ať už sprej, nebo mléko. Naopak po žehlení je vhodné vlasy vyživit olejíčkem, a případně můžete použít stylingové prostředky jako tužidla a laky.

 

NÁŠ TIP?

Vyzkoušejte vysoce výkonnou želičku na vlasy Velvet Orchid od Babyliss.

S teplotou až 235 °C a keramicko-turmalínovými destičkami s velmi hladkým povrchem pro rychlé a šetrné rovnání vlasů.

 

 

Navíc jedna z vás může nyní tuto žehličku vyhrát. Stačí pouze správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na oznámení o výhře!

Více informací a také nápovědu získáte na www.babyliss.cz.

 

 

 

Výherce: A. Kučerová