Lásky Dany Batulkové

Lásky Dany Batulkové

Od té doby, co žije Dana Batulková opět na svém rodném statku v Kolodějích, věnuje většinu svého volného času svým milovaným psům. Sama říká, že děti jsou už odrostlé, a ona se nemá pořádně s kým pomazlit tak, jak se mazlívala s dětmi. Za bezmeznou lásku a přátelství svých psů se jim odměňuje pravidelnými procházkami, skvělou péči a častými dárečky, kterými jim zpříjemňuje život.


Dana Batulková je šťastná, že žije mimo světla velkoměsta a užívá si život po boku přírody a zvířat.

„Já jsem na statku vyrostla, takže jsem vždycky měla psy, kočičky a zvířátka kolem sebe. Teď to mám posílené tím, jak děti už jsou velké a nikdo se se mnou takhle nemazlí. Já mám teď prostě pejsky,“ vysvětluje svou lásku ke psům a dále se o ní rozpovídá: „Nedávno jsme byli na dovolené na Lanzarote. Měli jsme tam skvělou průvodkyni, milovnici psů Janu. Ta nám vyprávěla o plemenu Kanárských chrtů - Podenco. Lovci je tam používají k lovu králíků na lávových polích. Když se pejsek zraní nebo zestárne, tak ho vlastně vyhodí, protože už neslouží. Běhají po ostrově, kde není ani voda a většinou končí v útulcích, kde je po nějaké době uspí. Jana spolupracuje s útulkem Sára, který tam vede Češka a jejich snahou je umístit pejsky k dobrým lidem. Zrovna měli k převozu dva pejsky do Prahy k novým majitelům, tak jsme se nabídli, že je rádi předáme. Díky tomu jsme byli svědky dojímavé scény, kdy v letištní hale čekali natěšení majitelé na své nové miláčky a spolu s nimi tam čekalo na budoucí kamarády pět dalších Podenců, které se podařilo zachránit už dříve, a mají už v Čechách nový domov. Měli jsme skvělý pocit pomoci“

Před třemi lety si pořídila fenku Maďarského Ohaře - vyszlu, kterou pojmenovala Abby.
„To je tak strašně něžná povaha. Ještě tím, jak je to holčička. Já jsem z ní pořád úplně nadšená,“ vypráví o své milované fence Dana Batulková, která má s Abby společnou dokonce i barvu očí a vlasů, v Abbyině případě srsti. Aby si udělaly radost, navštívily společně obchod My Label na Petrském náměstí. Abbynka hned věděla, co má dělat. Cestou z domova spala, a tak při příchodu do obchůdku překypovala energií. Hned se chopila pevného přetahovacího provazu a začala si s ním hrát. Ale ještě víc než provaz ji nadchla pruhovaná plyšová kočička, o kterou svou paničku tak dlouho prosila, až si ji nakonec směla vzít a pak už ji téměř nepustila z tlamy.

To až když majitelka obchodu začala přinášet pytle s granulemi, které Abby postupně jedny po druhých ochutnávala, aby si nakonec vybrala ty, které jí chutnaly nejvíce. „Abby má vztah k jídlu velice pozitivní. Má teď trošku nadváhu, a tak jsem musela snížit dávky jídla a kupuji méně kalorické granule,“ říká Dana Batulková, jejíž Maďarská vyszla není žádné vyžle, ale pěkně stavěná a dobře vypadající fenka. Když úprava jídla nepomůže, má Dana Batulková mnohem originálnější nápad, jak se s lehkou nadváhou své fenky vypořádat: „Taky je pravda, že se vyhýbáme konfrontaci s hubenými vyszlami. Zásadně s nimi nekamarádíme,“ žertuje herečka. Výchova a psí charakter jsou velice důležité, ale každá panička, a Dana Batulková není výjimkou, si přeje, aby její pes také skvěle vypadal. A tak Abby dostala od své paničky ještě světle žlutý kožený obojek, který ji padl jako ulitý.

Dana Batulková ještě Abbynce vybrala kabátek s odrazkami, aby byla i při nepříznivém počasí v suchu a aby byla vidět.„Abby má skvělou srst, nemusím s ní vůbec nic dělat. Jednou za čas ji vyčešu, ale není to úplně nutné. Ty malinké, zapichující se chlupy, budou stejně všude, viď,“usmívá se a pohledem směřuje na nic netušící Abby, která má zrovna tlamu od ucha k uchu. Těžko říct, jestli své paničce alespoň trochu rozuměla, nebo jen koukala na pytel s pamlsky, který Dana Batulková držela v ruce.