Když se vašemu dítku nedaří ve škole

Když se vašemu dítku nedaří ve škole

Škola začala teprve před několika týdny, ale pokud jasně víte, že má vaše dítě s výukou a následným učením potíže, neváhejte mu vypomoci, a to hned od začátku. Přinášíme účinné tipy a triky, které pomohou nejen vašim dětem, ale především vám zachrání spoustu ner


Škola začala teprve před několika týdny, ale pokud jasně víte, že má vaše dítě s výukou a následným učením potíže, neváhejte mu vypomoci, a to hned od začátku. Přinášíme účinné tipy a triky, které pomohou nejen vašim dětem, ale především vám zachrání spoustu nervů ze špatných známek. 

ID-10089293 - Když se vašemu dítku nedaří ve škole

Zajímejte se nejen o známky, ale především o to, zda všemu ve škole rozumí

Mnoho rodičů dělá tu chybu, že je zajímá výhradně školní výsledky. Jenže, to je už většinou pozdě, dítě pětku nebo čtyřku už dostalo, proto je mnohem lepší, tomu předejít tím, že malému školákovi pomůžete s pochopením probírané látky. Myslíte si, že toto je práce učitelky ve škole a ne vás, rodičů? Na druhou stranu, kdyby tak to uvažovali všichni, učitelka by se musela nejméně několikrát naklonovat.

Učte se spolu s nimidite a skola ID-10094067

Sedněte si v klidu s malým dítětem k učení a snažte se mu pomoci pochopit všechny zákonitosti, podrobně mu učení vysvětlete. Tímto mnohdy nekončí, učivo, které není dostatečně zopakováno se brzy zapomíná a navíc tady není záruka toho, že bylo správně vysvětleno. Proto nelpěte jen na tom, aby se z paměti naučil poučku, ale aby ji především uměl použít při řešení daného úkolu. K čemu mu bude pravidlo psaní i,y. když ani netuší, jak ji dostatečně využít.

Pravidelné učení má opravdu báječné výsledky

Tip: Nejlépe každý den si najděte čas, aby vám školák předčítal, procvičujte psaní, opis, počítejte příklady a společně řešte matematické slovní úlohy. Pokud dítěti ukážete ten správný postup, čekají vás jistě už jen samé dobré výsledky.

Zdůvodnění chyb a jejich náprava

Psali jste společně diktát a našli jste v něm mnoho chyb? Předem chceme poukázat na to, že řevem a nadávkami nic nespravíte, spíše naopak, můžete toho hodně pokazit. Chyby neváhejte s dítkem prokonzultovat, požádejte ho o vysvětlení, proč napsal v daném případě to měkké i, které tam nemělo co dělat a jak k tomuto závěru přišlo. Tady máte jedinečnou příležitost  nakouknout do smýšlení a nahradit ho v případě potřeby tím správným. Vždy chtějte všechny chyby zdůvodnit a při ústním doplnění i, y a jiných náležitostí trvejte na tom, aby vám objasnilo, jaká zásada gramatiky pro tyto případy platí a proč.