Co o vás prozradí profilová fotka?

Co o vás prozradí profilová fotka?

Sdílíme myšlenky, informace, fotografie... Zamýšlela jste se ale někdy nad tím, jakou zprávu nebo informaci o sobě vysíláte z profilové fotky? Právě na profilové fotografii si dáváme na sociálních sítích záležet asi nejvíce. Obrázek o velikosti jen několika stovek či d


Sdílíme myšlenky, informace, fotografie... Zamýšlela jste se ale někdy nad tím, jakou zprávu nebo informaci o sobě vysíláte z profilové fotky?

Co o vás prozradí profilová fotka?

Právě na profilové fotografii si dáváme na sociálních sítích záležet asi nejvíce. Obrázek o velikosti jen několika stovek či dokonce desítek pixelů však o vás a vašem charakteru může říci více, než se zdá. Když si zaměstnavatel zadá vaše jméno do vyhledávače a na nějaký váš profil narazí, udělá si o vás snadno „obrázek“ právě díky vaší hlavní fotografii. V článku naleznete nejčastější druhy profilových fotek a co prozrazují na jejich majitele. Každý z nás je jiný, a tak k vám nemusí charakteristika a vlastnost sedět, nicméně se alespoň můžete pobavit a zapátrat, zda to sedí alespoň na některé vaše přátele.

Profesionální fotografie

Fotografie z ateliéru nebo viditelně pořízená profesionálním fotografem je znakem pečlivosti a cílevědomosti, ale také mírné ješitnosti a časté sebekritiky. Říká o vás, že se přikláníte spíše ke kariéře než k milostnému nebo rodinnému životu.

Co o vás prozradí profilová fotka?

Fotografie s dítětem

Hrdé maminky, tety nebo kamarádky mají v oblibě světu ukazovat své roztomilé dětičky. Máte-li právě takovou profilovou fotku, nejspíše jste velmi hrdá na své úspěchy (a děti), přátelská a majetnická.

Fotka s partnerem, přáteli

Taková fotografie říká o člověku, že se chce prezentovat jako „člen celku, skupiny nebo páru“. Je to osobnost romantická, ctižádostivá, společenská, ale také nerozhodná.

Fotka z oslavy

Ať už jde o fotografii z párty nebo plesu, tento člověk se prezentuje jako zábavný, mladý a populární. Někdy se za tím ale skrývá i trochu nejistoty. Dávejte si na fotky z divokých oslav pozor zejména před pohovory u zaměstnavatelů.

Silně retušovaná, upravená fotografie

Jestli trávíte nad profilovou fotkou hodiny a retušujete jako o závod, pak něco není v pořádku. Záleží vám na tom, co si myslí ostatní a nejste sebejistá. Jste velmi sebekritická, ale také pečlivá a profesionální.

Co o vás prozradí profilová fotka?

Fotografie z dětství

Nebylo to všechno jednodušší, když jste byla dítě? Jistě, ale profilová fotka s vaší dětskou podobou může na ostatní vysílat dojem, že se ráda ohlížíte na minulost, nejste zodpovědná a bojíte se velkých úkolů. Na druhou stranu to také značí člověka zábavného a nekomplikovaného.

Co o vás prozradí profilová fotka?

Vlastní karikatura

Lidé s karikaturou namísto profilové fotografie jsou většinou zábavní, sebevědomí a přátelští, ale mají tendence k utíkání od reality a nezodpovědnému přístupu k práci.

Fotografie celebrity, domácího mazlíčka

Lidé s profilovou fotografií, která nezachycuje je samotné, jsou nejistí a sebekritičtí. Stanoví si velké cíle, ale příliš jim záleží na citech ostatních lidí. Neradi se hádají.

Co o vás prozradí profilová fotka?

Profilová fotka by vás měla reprezentovat a ukazovat v pravém světle. Je dobré na ní vypadat hezky a upraveně, ale uvolněně a v přirozeném prostředí. Můžete na ní ukázat své koníčky, zájmy, či zaměstnání (fotografie při sportu, při koncertě, při vaření), ale středem pozornosti by měl zůstat váš obličej.

Podle výzkumu jsou také lidé, kteří mají na fotografii jen obličej společenštější a egocentričtější než ti, kteří na ní mají celé tělo. Zajímavé je, že obyvatelé západní části země mají většinou profilové fotky portrétní, ale lidé z východních zemí mají kolem sebe na fotografiích mnoho prostoru, kde je jasně vidět příroda či okolí (pozadí pořízeného obrázku).

 Text: Natalie K.