Nechybujte při hubnutí

Nechybujte při hubnutí

Při zápase s kilogramy, které nechtějí dolů, je důležitá především vytrvalost a vědět, jak na to. Nepanikařte, když se vyvarujete obvyklých chyb, výsledek by se měl dostavit. Zdánlivý paradox Ač se to může zdát jako protimluv, i nedostatek jídla může brzdit vaší sna


Při zápase s kilogramy, které nechtějí dolů, je důležitá především vytrvalost a vědět, jak na to. Nepanikařte, když se vyvarujete obvyklých chyb, výsledek by se měl dostavit.

Nechybujte při hubnutí

Zdánlivý paradox

Ač se to může zdát jako protimluv, i nedostatek jídla může brzdit vaší snahu po štíhlé postavě.Nechybujte při hubnutí Když totiž ve snaze zhubnout výrazně omezíte přísun potravy, může nedostatek jídla zpomalit váš metabolismus. Tělo si pak začne ukládat tuk na špatné časy, které logicky očekává. Tímto postupem si tedy nepomůžete, ale naopak si můžete přivodit i vážnější zdravotní komplikace.

Čtěte také: Když vás popadne „žravka“

Daleko lepší cestou, než hladovění, je pohyb. Spalování nadbytečných kilogramů tělesnou aktivitou vede obvykle nejen ke snížení hmotnosti, ale i celkovému formování a zpevnění postavy, což také jistě není k od věci. Při cvičení je však třeba se vyhnout určitým chybám, které se poměrně často vyskytují.

Zkuste odborníka

Třeba jste to také zažili, cvičíte a výsledek nevidíte. Váha zůstává beze změny. Pak je problém nejspíše v tom, že neudržíte váš organismus při cvičení ve fázi, kdy dokáže spalovat tuky. V tom případě je nejednoduší cestou navštívit odborníka, který vám zpracuje individuální tréninkový plán takříkajíc přímo na tělo. Praktickým pomocníkem vám pak mohou být také tréninkové hodinky, které hlídají nastavené parametry a třeba akusticky vás upozorní, když vypadáváte při cvičení z potřebného rytmu.

Čtěte také: Snídat, snídat a zase snídat. Nebo budete tlustá, tlustá a unavená!

Co jíst a kolik?

Kdo by se rád nenajedl, že? Patříte-li také mezi ty, kdo si rádi naloží pořádně na talíř, pak si tam naložte porci zeleniny. Ta má tu výhodu, že si jí můžete dopřát ve větším množství bez rizika nežádoucích váhových přírůstků. Naproti tomu opatrněji s ovocem, které obsahuje podstatně více sacharidů. Pokud jde o tuky, tak jednoznačně upřednostňujte rostlinné před živočišnými. Pozor je však dát třeba na sůl. Ta totiž zadržuje vodu v těle.

Nechybujte při hubnutí

Čtěte také: Hladovět neznamená hubnout!

Jako v mnoha věcech, tak i v případě hubnutí, je problémem, jste-li ve stresu. Stres vám dokáže účinně bránit v hubnutí, neboť ve stresových situacích tělo produkuje hormony blokující spalování tělesného tuku.

Text: (miž)