Obujte se do jara!

Nadcházející kolekce se nechaly inspirovat typickými jarními motivy. Těšit se můžeme na zářivé barvy kombinované s přírodními tóny, květinové potisky nebo nápadité akcenty z lýka a korku. Čtěte také: Módní NEJ: Zajímavosti ze světa bot! Zvýrazňovače Absolutní nov


Nadcházející kolekce se nechaly inspirovat typickými jarními motivy. Těšit se můžeme na zářivé barvy kombinované s přírodními tóny, květinové potisky nebo nápadité akcenty z lýka a korku.

Čtěte také: Módní NEJ: Zajímavosti ze světa bot!

Zvýrazňovače

Absolutní novinkou letošní sezóny jsou zářivky v provedení základní čtveřice klasických zvýrazňujících fixů – neonově oranžové, zelené, růžové a žluté. Odvážné experimentátorky mohou sáhnout po jednobarevných křiklavých botkách, ty, které se poddávají módním trendům postupně, naopak mohou pro začátek zvolit stejně efektivní lodičky na vysokém podpatku v přírodní barvě olemované svítivým proužkem.

Přepásané

Nováčkem na módním poli světa obuvi jsou letos také nápadité pásky vedoucí přes nárt. Sexy lodičkám s otevřenou špičkou dávají nový rozměr. I přes barevnou střídmost tak můžete zaujmout každým svým krokem. Navíc díky lepšímu ukotvení nohy budete v chůzi jistější.

Lýkové

Přírodní lýko zaznamenalo předchozí sezónu velký boom a pro svou oblibu se vrací do dámských botníků i letos. Nejčastěji můžete na botách objevit ozdoby v podobě copánků nebo klasickou „výpleť“, která zdobí a zároveň zjemňuje podpatky.

Čtěte také: Manolo Blahnik: Autor nejvíc sexy bot

„Korkáče“

Korkový podpatek nebo nízká korková platforma vypadají nejen efektivně, ale jsou navíc praktické. Celou botu odlehčují a tím poskytují nositelce maximální komfort a pohodlí po celý den. Skvěle si rozumí s přírodními barvami. Co se materiálů táče, převládají kombinace s látkou.

V rozkvětu

Stejně tak, jako některé přírodní materiály, ovládly loňskou sezónu i pestřejší boty s květinovým vzorem. Ani letos nebudou odstaveny na druhou kolej. Motivy rozkvetlé louky evokují romantiku. A ta k jaru zkrátka patří.

Do nepohody

Deštivé dny budou opět patřit oblíbeným gumákům, které nepropustí jedinou kapku vody. Ultramoderní je kombinace výrazné dominantní barvy jako modrá, zelená, žlutá nebo červená, kterou doplňuje kontrastní proužek po celé délce zadní části či barevná podrážka.

Nákupní košík:

S neonovým lemováním Aldo, 2199 Kč, s páskem přes nárt Baťa, 999 Kč, s lýkovým podpatkem Aldo, 1999 Kč, korkové balerínky Aldo, 1199 Kč, květinové lodičky Baťa, 699 Kč, gumáky Aldo, 1399 Kč

Text: Jana Tobrmanová