Jak zkrotit vánoční chutě aneb sváteční kilogramy navíc jako nechtěný dárek vás minou!

Jak zkrotit vánoční chutě aneb sváteční kilogramy navíc jako nechtěný dárek vás minou!

Vánoční svátky máme všichni spojené s přemírou dobrot. Začíná to s domácím cukrovím, které voní po medu, skořici a chutná po másle, pokračuje podkovičkou smaženého kapra s úctyhodnou hromadou bramborového salátu a pak tu jsou ještě další lákadla jako sladké likér


Vánoční svátky máme všichni spojené s přemírou dobrot. Začíná to s domácím cukrovím, které voní po medu, skořici a chutná po másle, pokračuje podkovičkou smaženého kapra s úctyhodnou hromadou bramborového salátu a pak tu jsou ještě další lákadla jako sladké likéry, chipsy, co jsou na stole snad bez přestávky, čokoládová kolekce houpající se na stromečku a husa, kterou peče vaše babička na Boží hod. Poradíme vám, jak to zařídit tak, abyste na svátky vzpomínali s úsměvem na rtech, nikoli se po bezprostředně po nich trýznili hlady.

ID-100108737

To dobré si dopřejte ráno a dopoledne!

Máte chuť na máminy vanilkáče, kávová zrna, domácí věnečky, nebo bezkonkurenční štolu s kandovaným ovocem? Pokud nechcete, aby se vám všechny tyto laskominy usadily do tukového prstence kolem vašeho pasu, ujíždějte na nich především na začátku dne, kdy máte nejvyšší šanci, že přijaté kalorie stihnete spálit dřív, než se usadí v inkriminovaných oblastech a váha vám pak ukáže neradostný výsledek. Takže do oběda máte povoleno mlsat, pak už to nepřehánějte.

Pitný režim na bázi čisté vody

Řekněte ne přeslazeným limonádám a doplňujte tekutiny bez nadbytku cukru, barviv a jiných. Po celý den budete mít energie na rozdávání, a nestane se vám, že ji budete nahánět po všech čertech tím, že spořádáte celý tácek cukroví, abyste při pohádce přece jenom neusnuli.

Večer si k televizi neservírujte cukroví

Úplně nejhůř uděláte, pokud si k fajn podívané přizvete brambůrky, arašídové křupky, jednohubky a k tomu navíc spořádáte kousek smažené ryby od štědrovečerní hostiny. Je jasné, že se vám budou honit sliny u telky víc, než obvykle. Naše podvědomí totiž ví, že jsou svátky.587696a710a3d5e8263d57531aae9999 Tak tomu předejděte tak, že si oloupete pomeranč, mandarinku, banán a osvobodíte od slupky zelené kiwi.  V případě, že milujete slané, nakrájejte si kousky zeleniny a namáčejte je do jogurtového dresinku. Případně vsaďte na nízkotučné sýry, pochutnejte si ale na nich bez pečiva.

Procházejte

Zůstat sedět u televize by bylo mnohem snazší, ale rozhodně ne zdravější. Večer se jděte s rodinou, partnerem, nebo vaším pejskem projít. Nadýcháte se čerstvého vzdoušku, předejdete nadýmání a především dáte sbohem tukovým polštářkům, které vám při lelkování u bedny hrozí.

SOS tipy, co vás ID-100227609zachrání před nechtěnými kily

Všude kam má přijít majolka, dejte bílý jogurt. Smažit nemusíte, křupavý kabátek ryby vykouzlíte i v troubě. Jezte pravidelně, jak jste zvyklí i o svátcích. Tělo si nezačne ukládat kalorie. Kdepak přeslazené likéry s přichutí čokolády, preferujte raději bílé víno s perlivou vodou. Uspořené kalorie pak můžete využít na božské marokánky. A pak, kdybyste se přece jenom o svátcích kapánek zakulatili, nevěste hlavu. Vánoce  tu máme přece jen jednou do roka. freedigitalphotos.net; pinterest.com