Módní trendy, aneb co bude letos v kurzu?

Módní trendy, aneb co bude letos v kurzu?

S novým rokem přichází na scénu také nové módní trendy. Každý rok se objeví nový super prvek, který prostě nesmí chybět ve vaší skříni. Co do šatníku musíte doplnit letos? 


Nevinná bílá, extravagance i návrat do minulosti. Pomalu se připravujte na nadcházející kolekci jaro/léto. Co nás ve světě módy čeká?

Bílý top tisíckrát jinak

Bílá barva bude ve velkém k vidění po celý rok. Nic nepokazíte obyčejným bílým tílkem či halenkou, ani výstředními kousky. Bílá se zkrátka nikdy neomrzí a bude se objevovat na topech všech délek i střihů.

Návrat do minulosti

Letošní móda se navrací k semiši, který byl oblíbený zejména v 70. letech. Milovníci semiše si letos přijdou na své. Nebudou chybět ani zavinovací haleny a pestrobarevné vzory. Svou slávu si opět užijí i volány, řasené rukávy a roláky. Tyto prvky neznačí nic jiného, než viktoriánskou éru, která byla další retro inspirací pro trendy letošního roku.

Barvou jara je oranžová

Pro nadcházející sezonu je trend barvou oranžová. Nosit se bude ve všech odstínech, od jemnějších pastelových až po sytě výraznou. Oranžová barva vás rozzáří, nesluší však každému. Pokud máte světlejší pleť a navíc ještě modré oči a blond vlasy, raději se oranžové vyhněte.

Lehké materiály

Jemné řasení a plisování se objevilo už v loňských podzimních kolekcích. Sklidilo velký úspěch a tak na něj návrháři sázejí znovu. Stejně tak se budou nosit třásně. Dalším materiálem bude lehká džínovina, která skvěle doladí všechny vaše outfity.

Lesk a třpyt

V kurzu letos bude také okázalost a honosnost. Transparentní materiály s vysokým leskem a třpytem, který se navíc odráží ve světlech. K lesku se přidají látky s velkými ornamenty a motivy. Nic nepokazíte, když vše zkombinujete s jemnou krajkou.

Nestárnoucí zvony

Loni velký návrat oslavily zvonáče. Letos jsou také hitem, ale ve zkrácené délce nad kotníky. A přidají se k nim také zvonové rukávy. Je jen na vás, zda zvolíte jemně rozšířené zvony, nebo opravdu hodně široké a nápadné, všechny se berou!

Co říkáte na letošní módní trendy?  

foto: marieclaire.uk