Srovnejte si váš šatník

Srovnejte si váš šatník

Úklid v šatníku obvykle nepatří k nejoblíbenějším činnostem, ale na druhou stranu ani k těm nejsložitějším. Stačí k tomu následující tři kroky.


 

1. Všechno ven

Vynoste ze šatny či skříně veškeré oblečení, které se v ní skrývá. Do posledního kousku. Pro opravdový úklid v šatníku totiž potřebujete začít úplně od začátku. Pokud byste v něm nějaké oblečení nechali, bude vám překážet. Navíc můžete prázdný prostor pečlivě vytřít – to, že je skříň zavřená, ještě neznamená, že se v ní neusazuje prach.

 

2. Inventura

Teď přijde ta nejsmutnější, ale také nejpotřebnější část – hromadu oblečení, jež jste vyndali ze šatníku, rozdělte na tři části. V té první budou věci, které nosíte často a rádi, ve druhé pak kousky, které sice nenosíte každý den, ale potřebujete je a líbí se vám (např. sezonní oblečení, večerní šaty apod.), a na poslední hromádku naskládejte oblečení, které vlastně nenosíte nebo se vám nelíbí (nevhodný dárek nebo nákupní úlet, každý z nás nějaký v šatníku schovává). První dvě skupiny poputují zpět na poličky a ramínka, poslední na charitu.

Dobré je rovněž zkusit si většinu z věcí, jež se nacházejí v prvních dvou hromádkách – je sice hezké, že vám oblíbené džíny před půlrokem ještě padly jako ulité, ale co když už je to minulost? A pokud už vám nesedí, zamyslete se, zda je opravdu nutné si je ponechávat…

 

3. Zpět do šatníku

A máme tu finále, které je nicméně poměrně náročné. Čeká nás totiž naskládání veškerého oblečení zpět do šatníku. Snažte se maximálně využít veškerý prostor, který vám skříň nebo šatna nabízí. Pomozte si nejrůznějšími přídavnými šuplíky a poličkami, krabicemi (ty ovšem nezapomeňte popsat), věšáky apod. Opravdu musejí mít každé kalhoty své vlastní ramínko? Není lepší investovat do ramínka s několika úrovněmi?
Využijte i dveře, kam se dají pověsit nejrůznější doplňky nebo speciální vaky na boty.

Oblečení vhodné pro danou roční dobu byste měli mít naskládané tak, aby bylo okamžitě po ruce. Naopak věci, které zrovna nemůžete nosit (letní šaty v zimě, teplý kabát v létě) můžete naskládat do pytlů a vysát z nich vzduch, takže budou zabírat jen minimum místa (pozor, některým materiálům by se to ale nemuselo líbit).

 

 

Zdroj: svet-bydleni.cz