Očíslovaná móda aneb co znamenají číslovky na oblečení

Jaké je vaše oblíbené číslo? To, které vám nosí štěstí, den vašeho narození nebo snad číslo vašeho účtu :)? Skoro každý z nás má své šťastné číslo, datum důležité historické události, jako například datum našeho narození. Číslo může být spojeno se vzpomín


Jaké je vaše oblíbené číslo?

To, které vám nosí štěstí, den vašeho narození nebo snad číslo vašeho účtu :)? Skoro každý z nás má své šťastné číslo, datum důležité historické události, jako například datum našeho narození. Číslo může být spojeno se vzpomínkou, či zážitkem. Je to stejné, jako když se vládním autům přidělovala vyhrazená čísla SPZ, aby se odlišila od ostatních smrtelníků.

Očíslovaná móda aneb co znamenají číslovky na oblečení

Stejně tak se chce odlišit i mnoho lidí od ostatních tím, že si vybere mikinu, boty, tričko nebo bundu se svým oblíbeným číslem. Psychologický faktor v tom hraje svou důležitou roli. Tak například číslem jedna bychom mohli vyjádřit, že jsme v něčem dobří, že jsme jedničky. Číslo 13 si možná mnoho lidí nevybere, budou vůči němu pociťovat určitou skepsi. Dokonce i v některých amerických mrakodrapech chybí 13. patro.

Čtěte také: Světové filmy, které způsobily převrat v dámské módě

Záhady numerologie lidi vždy přitahovaly

Každé číslo totiž může vyjádřit nějakou vlastnost. Prodejci to dobře vědí, a proto se snaží na mikiny a trička dávat nejrozmanitější čísla. Tak aby si každý vybral to své. Například číslo 1 symbolizuje život.  Lidé, kteří mají rádi dvojku, jsou věrní rodinnému životu a lidé s trojkou jsou kreativní a vynalézaví. Občas může tento jev fungovat opačně. Zákazník si ani neuvědomuje, že na mikině nějaké číslo je a kupuje si ji prostě proto, že se mu líbí vzor, či barevnost….

Očíslovaná móda aneb co znamenají číslovky na oblečeníMůže se stát, že se nošením mikiny tato čísla stanou jeho oblíbenými. Pro vyznavače hip-hopu se tato trička stávají nedílnou součástí jejich vzhledu. A co třeba dresy známých sportovců? No kdo by se přece nechtěl ztotožnit, nebo vyjádřit sympatie sportovci, jako je třeba Nedvěd nebo hokejista Jágr. Čísla na mikinách jsou i určitou módou, která se lidem líbí a líbit se bude asi stále…

Mrkněte na: Sexy tělo díky správné podprsence!

Přehled významu jednotlivých číslic:

1 = jednota a osobitost, někdy i samota ...
2 = diplomatická, družná, ale i dvojí ...
3 = komunikativní, kreativní, ale i bojovná ...
4 = rozvážná, pravidelná, ale přináší i omezení ...
5 = expanzivní živá i nestálá ...
6 = harmonie, krása, závislost ...
7 = záhadná, moudrá a nevypočitatelná ...
8 = symbol materialismu, moci a hledání rovnováhy ...
9 = univerzální láska, analýza a idealismus ...

 

Text: Ela Procházková