Hubne se po ananasu?

Ananas přesto při hubnutí pomáhá Ananas jako  „vznešený plod“ a „všelék“ ale při hubnutí nezavrhujte. Jednak plátkem čerstvého ananasu účinně zaženete hlad, takže byste ho  měla mít při shazování kil stále k dispozici. Desetidekový kousek má v sobě jen padesát


Ananas přesto při hubnutí pomáhá

Ananas jako  „vznešený plod“ a „všelék“ ale při hubnutí nezavrhujte. Jednak plátkem čerstvého ananasu účinně zaženete hlad, takže byste ho  měla mít při shazování kil stále k dispozici. Desetidekový kousek má v sobě jen padesát kalorií. Dalším jeho plusem je skutečnost, že obsahuje vedle spousty vitamínů a stopových prvků i významný podíl vlákniny, která zrychluje střevní peristaltiku. Tím snižuje vstřebávání určitých složek potravy, například sacharidů a cholesterolu, a přispívá k prevenci srdečně-cévních nemocí. Zvětšuje také objem požité stravy, takže způsobuje i pocit sytosti.

Hubne se po ananasu?

Mrkněte na: Hubnoucí rajčatování

Odstraňuje celulitidu a detoxikuje

Vstřebaný bromelain se uvoňuje do těla a štěpí proteiny, které nejsou běžně uvolňovány na tkáňové úrovni (celulitida, modřiny), na jednoduše odstranitelné amino kyseliny. Tím se zlepší vzhled celulitidy - pomerančové kůže. Kombinace látek, jako jsou např. betakaroten, vitamin C, síra a bromelain dělá z ananasu výrazně čistící a detoxikační prostředek. Protože zároveň brání nadměrnému zadržování vody v těle a stimuluje její vylučování, zabraňuje otokům tkání. Jeho schopnost detoxikace a odvodňování ho tak činí ideální součástí čistících kůr a prevence tzv. civilizačních chorob, jako jsou např. rakovina, arterioskleróza a pod. Velké množství biotinu, který ananas také obsahuje, působí pozitivně na zdraví vlasů, nehtů a kůže. To vše platí jen o ananasu čerstvém, v konzervované podobě ztrácí až polovinu svých účinných látek.

Hubne se po ananasu?

Čtěte také: Přestaňte hubnout! Mužům se to nelíbí

Pečivě vybírejte

Při prodeji musí být ananasy čisté, bez známek poškození škůdci a nadměrné povrchové vlhkosti. Nepřípustné jsou plody se stopami plísní, jež se jako bílé či modré chomáčky objevují ve spodní části. Vyhněte se slevovým akcím, kdy se prodejci snaží zbavit ananasu už delší dobu skladovaného či nachlazeného. Je nutné vybírat jenom plody čerstvého vzhledu s pevnou dužninou. Ananas nelze uchovávat v chladničce, protože v teplotě pod 5°C se na jádru vytvoří hnědé fleky. Optimální skladovací teplota je 10 –15°C, takže v naší běžné pokojové teplotě začne po pár dnech vadnout.

Text: eh

Vyhrajte s dokonalou ženou dokonalé ceny