Herečky a zpěvačky milují růžovou!

Včasné odhalení zachrání život! V České republice postihne každoročně rakovina prsu zhruba šest tisíc žen a dva tisíce čtyři sta z nich na toto onemocnění zemře. Pochody proti rakovině prsu už vynesly zhruba 40 milionů korun, jež jsou určeny i na ozdravné pobyty pacientek,


Včasné odhalení zachrání život!

V České republice postihne každoročně rakovina prsu zhruba šest tisíc žen a dva tisíce čtyři sta z nich na toto onemocnění zemře. Pochody proti rakovině prsu už vynesly zhruba 40 milionů korun, jež jsou určeny i na ozdravné pobyty pacientek, ale hlavně na prevenci. Včasné diagnostikování karcinomu prsu totiž mnohonásobně zvyšuje naději na vyléčení. U nás zdravotní pojišťovny hradí screeningové vyšetření ženám od 45 do 69 let jednou za dva roky. Ve screeningu jsou zjištěny tři čtvrtiny nádorů v počátečním stadiu, kdy se dá nemoc vyléčit.

Tereza a Lucie: Máme z toho dobrý pocit!

Lucie Borhyová, moderátorka Televizních novin, se nezdráhá podporovat projekty, které podle ní mají smysl a pomáhají dobré věci. „Pochod měl fantastickou atmosféru, sešlo se na něm samozřejmě spousta žen, ale i mužů a celých rodin. Akci pokaždé provází neuvěřitelně silná energie, to se těžko popisuje, musíte to zažít!“ řekla Lucie a dodala, že ze všeho nejvíc ji uchvátilo závěrečné vypouštění stovek růžových balónků. Tereza Brodská, hvězda seriálu Ulice, zase s potěšením sledovala, jak se město barví dorůžova. Záplava růžových triček udělala své! „Mám z toho dobrý pocit, protože tento projekt pomáhá skutečně vítězit nad zákeřnou nemocí!“ prohlásila Tereza.

Hvězdy v růžové!

Letos již 11. ročníku pochodu se účastnily také  zpěvačky Monika Absolonová a Dara Rolins a  herečky Simona Stašová, Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová, Martha Issová, Mahulena Bočanová a Lenka Termerová, která sama zákeřnou nemocí před časem onemocněla a dlouho se léčila. Dnes už se cítí dobře. „Růžová“ akce se kromě České republiky pořádá v dalších padesáti zemích, protože nemoc rakoviny prsu ohrožuje ženy na celém světě a je potřeba neustále připomínat, že na pravidelné kontroly a včasně zahájenou léčbu se nesmí zapomínat. Mimochodem, dokonalé ženy, kdy vy jste byly naposled na kontrole v prsní poradně? Pokud je vám více než čtyřicet let a rakovina prsu se objevila ve vaší rodině, neměly byste s vyšetřením otálet.

www.ivavondrova.cz

Foto: archív TV NOVA